"Yutong" rusumli elektrobus bilan sodir bo’lgan yo’l-transport hodisasi yuzasidan RASMIY MA’LUMOT!
🔹Joriy yilning 7-sentabr kuni soat 17:20 larda, "1-Avtobus saroyi" filiali tasarrufidagi "Yutong" rusumli, davlat raqami 01|076 NKA bo'lgan, 13T-sonli "Suvsoz mavzesi - Toshkent vokzali" yo'nalishida harakatlanayotgan haydovchi G.I boshqaruvidagi avtobus Bektemir tumani, Suvsoz dahasi dan Toshkent vokzali Husayn Bayqaro ko‘chasi Quyuv Mexanika zavodi qarshisida 34-35 km tezlikda harakatlanayotgan elektrobusga ikki yo‘nalishli harakat oqimida transport vositalarining 3 ta qator bo'lib harakatlanishi yo‘nalishga halaqit berishi natijasida, haydovchi elektrobus boshqaruvini o‘ng tomonga burgan va yo‘l yoqasida turgan beton stolbaga urilishi natijasida yo‘l-transport hodisasi sodir etilgan. Mazkur yo'l-transport hodisasi natijasida elektrobusdagi yo‘lovchilarning 5 nafari hamda haydovchi tan jarohati olgan. Tan jarohati olgan 5 nafar yo‘lovchi "Shahar tez tibbiy yordam klinik shifoxonasi" va "Toshkent shahar 4-sonli klinik shifoxonasi"ga tibbiy yordam korsatish uchun yuborilgan. “Yutong” rusumli elektrobus texnik shikastlangan.
🔹Hozirda ushbu yo'l-transport hodisasi Toshkent shahar IIBB YHXB xodimlari tomonidan surishtiruv ishlari olib borilayotganligini ma'lum qilamiz.
📌Hurmatli haydovchilar! Yo’llarda harakatlanayotganingizda yo’l-harakati qoidalariga rioya qilishingizni va yo’llarda e’tiborli bo’lishingizni so’raymiz!