❄️ Yangi kun barchaga xayrli bōlsin!
POYTAXT TUMANLARINING AYRIM HUDUDLARIDA ELEKTR TA’MINOTI VAQTINCHA TO‘XTATILADI
Isteʼmolchilarga sifatli va barqaror elektr energiyasi yetkazib berilishini taʼminlash, elektr tarmoqlaridagi avariyaviy holatlarni oldini olish hamda mavjud elektr qurilmalarida ta'mirlash ishlarini olib borish maqsadida, bugun 15 - yanvar kuni quyidagi manzillarda elektr taʼminoti vaqtincha o'chiriladi:
Bektemir tumani: «Nurafshon», «Sohil», «Musaffo» hamda «Nurliyo‘l» MFYlarining ayrim hududlarida soat 09:00 dan 17:00 gacha;
Olmazor tumani: «Achaobod», «Guruchariq», «Xonchorbogʻ», «Yuqori Sebzor», «Qorasaroy», «Gulzor», «Ahil», «Yangi Toshkent» hamda «Chuqursoy» MFYlarining ayrim hududlarida soat 09:00 dan 15:00 gacha.
O‘z navbatida, yuqoridagi hududlarda ta’mirlash ishlari belgilangan vaqtdan avvalroq yakunlanishi mumkinligini bildirib o‘tamiz.
«Toshkent shahar elektr tarmoqlari» MCHJ mazkur taʼmirlash ishlari tufayli elektr taʼminotidagi vaqtincha uzilishlar sababli yetkazilayotgan noqulayliklar uchun ushbu hududlarda yashovchi isteʼmolchilardan uzr soʻraydi.
Energetika vazirligida “Men donorman” xayriya aksiyasi o‘tkaziladi
Joriy yilning 16-yanvar kuni Energetika vazirligi binosida “Men donorman” xayriya aksiyasi o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Aksiyaning maqsadi og‘ir jarohatlar yoki saraton kasalligi bilan og‘rigan, murakkab operatsiyalardan so‘ng qon quyishga juda muhtoj bo‘lgan bemorlarni qo‘llab-quvvatlashdan iborat.
Bunday tadbirlarni muntazam ravishda o‘tkazish kasalxonalar va tibbiyot markazlarida qonning yetarli darajada ta’minlanishiga yordam beradi.