Forwarded from surxontongi.uz (Феруза Рахмонқулова)
Ҳаловат бахш этилган онлар
✏️ Сўнги йилларда ўчоқли ҳудуд ҳисобланган Сурия Араб Республикаси ва Афғонистон Ислом Республикаларидан адашиб ёд ғоялар таъсирида халқаро террорчилик ташкилотларининг сафларида бўлган Ўзбекистон Республикаси фуқароларини мамлакатимизга "Меҳр операцияси" доирасида ўз оилалари бағрига қайтарилиш ишлари амалга оширилмоқда. Бундай бағрикенгликни жаҳон жамжамияти ҳам ижобий баҳолаётгани ҳеч кимга сир эмас. Бугун ана шундай эзгу ташаббуснинг яна бир бор гувоҳи бўлдик.
✏️ Куни кеча Афғонистон ва Покистон Ислом Республикаси ҳудудларида ташкил этилган халқаро террорчилик ташкилоти сафларига бориб қўшилиб, кейинчалик Афғонистон Ислом Республикасининг ҳудудига ўтган, шунингдек, ушбу ҳудудда яшаган шахсларнинг бир гуруҳи "Меҳр операцияси - 4" лойиҳаси доирасида юртимизга олиб келинди, дея хабар берди вилоят ИИБ ахборот хизмати.