Forwarded from POSTDA|Rasmiy kanal
Музработ туманининг чегараолди ҳудудларида жойлашган Чегарачи, Файзобод, Гулистон, Боғи Эрам ва Моҳият маҳаллаларида яшовчи уюшмаган ёшлар ўртасида спортнинг футбол, волейбол ва кураш турлари бўйича вилоят ИИБ бошлиғининг кубоги учун мусобақа ташкил этилди.
Миллионлар ўйини бўлган футбол мусобақасида 5 та маҳалла ёшлари қизғин баҳс олиб борди. Якунда энг кучли жамоа – Файзобод маҳалласи ёшлари ғалаба қозонди. 8 та жамоа ўртасида кечган волейбол беллашувларида эса Гулистон маҳалласи вакилларининг қўли баланд келди.
Уч вазн тоифасида (70 кг, 80 кг ва мутлоқ вазн) ўтказилган кураш мусобақаси ҳам мухлисларнинг қўллаб-қувватлови остида ўтди. Беллашувларда 70 кг вазн тоифасида Гулистон маҳалласидан М.Қулсоатов қўлга киритди. 80 кг вазн тоифасида 1-ўрин яна шу маҳалласида яшовчи Ж.Чориевга насиб этди. А.Бўтаёров эса мутлоқ вазн тоифасида зафар қучди.
Batafsil o‘qing👉
👉 @postdarasmiy telegram kanalimizga a’zo bo‘ling.
#tashviqot
Termiz xalqaro aeroportida xavfsizlikni ta‘minlash alohida batal‘oni harbiy xizmatchilariga 2022 yilning 11 fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyev raisligida o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida muhokama qilingan masalalar yuzasidan hozirda YHXX sohasida olib borilayotgan chora tadbirlar hususida ma‘ruza tashkil etildi.