Инглиз тилида жойлаштирилган материал "Сурхондарё вилояти қадимий цивилизациялар бешиги ҳисобланади" дея бошланади. Унда воҳанинг қадимий ёдгорликлари, жумладан, очиқ осмон остидаги музейлар, буддист ибодатхоналари, қадимий аҳоли пунктлари ва қалъалар харобалари, шунингдек, зиёратгоҳлар жойлашуви, ҳайвонот ва наботот олами, географиясидан тортиб наботот ва ҳайвонот оламигача маълумотлар келтирилган.
Қуйидаги ҳавола орқали батафсил танишишингиз мумкин👇
“Бахшичилик санъати” UNESCO’нинг Инсоният номоддий маданий мероси Репрезентатив рўйхатига киритилди
Ушбу элемент бўйича номинацион пакет Шавкат Мирзиёев ташаббуси билан Ўзбекистоннинг UNESCO ишлари бўйича Миллий комиссияси томонидан тайёрланиб, 2020 йилда тақдим этилганди.
Туризм ва спорт вазирлиги ахборот хизмати маълум қилишича, икки йил давомида UNESCO томонидан ўрганиб чиқилди ва бугун Парижда бўлган йиғилишида бахшичилик санъатини номоддий маданий мерос дея тан олиш тўғрисида қарор қабул қилди.
“БОР МЕҲРИМИЗ СЕНГА, БОЛАЖОН!”
Шу номли шиор остида донорлик акцияси ўтказилди. Унда Сурхондарё вилояти Ички ишлар бошқармаси ходимлари тиббий-ижтимоий кўмакка муҳтож бўлган болаларни қўллаб-қувватлаш мақсадида вилоят қон қуйиш марказига бориб, акцияда фаол иштирок этишди.
Ушбу эзгу ҳаракат юртимизда гематология ва трансфузиология хизматларини ривожлантириш ҳамда онкогематологик ва даволаш қийин бўлган касалликларга чалинган шахсларни янада қўллаб-қувватлаш учун амалга оширилди.
Президент Шавкат Мирзиёев давлат ташрифи билан Корея Республикасига келди.
Сеул шаҳридаги аэропортда давлатимиз раҳбарини тантанали кутиб олиш маросими бўлди. Олий мартабали меҳмон шарафига фахрий қоровул саф тортди, артиллериядан тўплар отилди.
Ўзбекистон етакчисини Корея Республикаси Бош вазири ўринбосари Хонг Нам Ки ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Саммитнинг асосий тадбирлари - икки томонлама учрашув ва музокаралар 17 декабрь, жума куни бўлиб ўтади.
Президент Шавкат Мирзиёев прибыл в Республику Корея с государственным визитом.
В аэропорту города Сеула состоялась торжественная встреча главы нашего государства. В честь высокого гостя был выстроен почетный караул. Произведены артиллерийские залпы.
Лидера Узбекистана встретили заместитель Премьер-министра Республики Корея Хонг Нам Ки и другие официальные лица.
Основные мероприятия саммита - двусторонние встречи и переговоры - пройдут в пятницу, 17 декабря.