spoiler runner
969 subscribers
1.98K photos
186 videos
1 file
1.08K links
Про кіно і серіали від кінокритика Кирила Пищикова.

Зворотній зв’язок: @pyshchykov

Letterboxd: https://boxd.it/fOGR
Download Telegram
Після майже місячної паузи повертаюсь до переглядів українського кіно з девʼяностих, і цього разу подивився в онлайн-кінотеатрі Довженко-Центру «Гетьманські Клейноди» Леоніда Осики – справжній hidden gem десятиліття, й доволі класне козацьке кіно.

Події фільма відбуваються в 1659 році, через два роки після смерті Богдана Хмельницького. Його син Юрій усунув від влади гетьмана Івана Виговського, починається Руїна. Донька Богдана Олена переховується разом із сотником Журбою і бажає врятувати гетьманські клейноди батька. Однак випадок зводить її із збіднілим шляхтичем Вальком Босаківським і ця зустріч визначить долю клейнодів.

Останній фільм Осики вийшов в 1993 році, однак і в 2026 виглядає доволі вражаюче, не в останню чергу завдяки пропрацьованим костюмам та декораціям. Взагалі в стрічці дуже класна натурна зйомка, неодноразово ловив себе на думці, що хочеться зупинити фільм і помилуватись.

Однак не це є головною цінністю стрічки Осики, адже за 30+ років фільм ані трохи не втратив в актуальності. Період Руїни показаний у фільмі в першу чергу був жахливим саме через розбрат українців. В стрічці є чудова фраза, що поки інші народи «збираються», українці ж роблять навпаки. Інтенція Осики в фільмі цілком зрозуміла – в 93 році після розвалу совка, та відновлення Незалежності Україна все ще не вийшла з кризи, і стрічка відображає не тільки історичний час, але й рефлексію на роки створення фільму. В 2026 році загроза розбрату є як ніколи серйозною загрозою для народу та країни, тож актуальність «Гетьманських Клейнодів» тільки зросла.

Однак попри очевидний урок, який є в фільмі Осики, він не скочується в моралізаторство і навіть пропонує доволі цікаву пригодницьку історію. Одним з мінусів фільму я б назвав саме короткий хронометраж, адже відчувається що цю історію можна було б розповісти у форматі серіалу з сезоном на 8-10 серій.

Втім, я після перегляду залишився одночасно задоволеним, бо кіно дуже класне, і водночас засмученим, адже розумію, наскільки нам не вистачає козацьких фільмів, бо саме вони могли б стати тим, чим стали вестерни для американців.
18🔥55
Саме так себе відчуваю, якщо тиждень не дивився кіно.
😁15
Letterboxd опублікував оскарівський бюлетень, так що розбирайте і відмічайте на кого ставите цього року.

Я ще подумаю і свій прогноз пізніше опублікую.
10
Цьогоріч чекали особливо❤️‍🩹
13
Ну що лютий закінчується, а значить час традиційно публікувати свої перегляди за місяць.

Вас же запрошую в коментарях поділитися своїми успіхами.
18🍾1
Глянув днями перші серії відродження "Клініки" і поки виглядає зовсім непогано. Звісно, серіал доволі сильно використовує ностальгію, але з подібними поверненнями цього уникнути майже неможливо.

Серіал розповідає історію основних героїв оригінального шоу: Джей Ді, Терка, Карли, Еліот та доктора Кокса. Але при цьому й презентує цілу групу нових персонажів (в основному це інтерни), які в більшості своїй є відображенням сучасних зумерів з усіма їх перевагами та недоліками. Власне сюжет і стартує з того, що Кокс зі своїми методами вже взагалі не може впливати на нове покоління (та йому і забороняють, що теж смішно), а вчити їх комусь потрібно. Здогадатись, кому дістається ця роль, думаю, не складно. Так званий "9 сезон", якого не існує, повністю ігнорується, сподіваюсь можливо в майбутньому буде, який жарт про те, що він був чиїмось температурним сном.

Головним плюсом, який хочеться відмітити, що нова "Клініка" зберегла серце оригінального шоу, однак не намагається повністю ігнорувати той факт, що часи давно змінились, та і більшість улюблених персонажів вже не двадцяти-тридцятирічні, а вже у своєму шостому десятку. А поведінка деяких, як от Тодда взагалі є тотально неприпустимою в сучасності, про що в новому сезоні також доволі вдало жартують.

Не знаю, як піде далі, але перша пара епізодів мені зайшла, і, якщо ви так само любите оригінальне шоу, раджу хоча б спробувати.
9
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Трейлер "Дуже страшного кіно 6"
7🤔1
Фото зі знімань нового сезону «В Філадельфії Завжди Сонячно» – ідеальний шаблон для мемів.
112
Все більше новин про нові проєкти зі світу Вестеросу — Бо Віллімон розробляє фільм у всесвіті Джорджа Мартіна. За чутками це може бути фільм про завоювання Вестеросу Таргарієнами із «розмахом Дюни».

Окрім цього, нещодавно була новина про театральну постановку «Божевільний король» (заздрю всім, хто живе в Британії та зможе сходити), яка покаже події, що передували повстанню Роберта Баратеона.

Окрім того там в розробці й інші проєкти, як от «Девʼять подорожей» від Геннді Тартаковського про молодого Корліса Веларіона.

І я всьому цьому дуже радий, але головного анонса так і нема. 15 років в Азкабані вже чекаю.
10
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Трейлер фінального сезону "Хлопаків".
🔥82🤮2