⚡️ AUDIOBAYONOT: ENG KO‘P KELIB TUSHAYOTGAN SAVOLLARGA JAVOBLAR
Maktabgacha va maktab ta'limi vaziri Hilola Umarova tashabbusi bilan tashkil etilgan "VAZIRGA MUROJAAT" portaliga kelib tushayotgan mazmunan bir xil savollarga bayonot tarzida javob berishda davom etamiz.
❗️Bugungi audiobayonotimizda:
➡️ 00:09 O‘rta-maxsus ma’lumot asosida 16 yildan buyon umumta’lim maktabida ishlayotgan laboratoriya xodimlari 5 yillik stajga ega o‘rta maxsus ma’lumotli xodimlar kabi imtiyoz asosida o‘qishga topshirishi mumkinmi? Buning tartibi qanday?
➡️ 01:43 Maktablardagi dars soatlarini qisqartirish, olib tashlash, qo‘shish kabi o‘z takliflarimizni qay tartibda yuborishimiz mumkin?
➡️ 03:34 "Qizil maktablar" sirasiga qaysi ta’lim muassasalari kiritiladi? Ularning oddiy maktablardan farqi nimada?
➡️ 05:12 Ko‘zi ojiz pedagoglar uchun qanday imtiyozlar, xususan, qo‘shimcha ustama haqlari belgilangan? Qonunchilikda ustama nazarda tutilmagan bo‘lsa, ko‘rishida nuqsoni bor pedagoglarga qaysi ta’lim maskanida ishlashlaridan qat’iy nazar ustama berilishini taklif qilaman.
Bayonotlarimiz davom etadi.
❗️ Ta’limga oid savollar, murojaat va tashabbuslaringizni
vazir.uzedu.uz murojaatlar portaliga yo‘llang!
Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining “VAZIRGA MUROJAAT” portali orqali kelib tushgan HAFTALIK murojaatlar statistikasi.
❗️Statistika 19.05.2023 - 26.05.2023 soat 09:00 holatiga ko’ra taqdim etilmoqda.
“Yangi O‘zbekistonning baxtiyor bolalari” shiori ostida festival barcha hududlarda o‘tkazilmoqda!
▪️ Xabaringiz bor, Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi huzuridagi Respublika “Barkamol avlod” bolalar maktabi tomonidan 1-iyun - Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni munosabati bilan “Yangi O‘zbekistonning baxtiyor bolalari” shiori ostida festival o‘tkazilmoqda!
➡️Ma'lumot uchun, festival joriy yilning 1-iyun kuni hududiy “Barkamol avlod” bolalar maktablari tomonidan quyidagi maskanlarida tashkil etilmoqda👇
Qoraqalpog‘iston Respulikasi ➡️ Nukus shahridagi , “Istiqlol” nomli bolalar dam olish markazi;
Andijon viloyati ➡️ Andijon shahridagi Andijon bolalar istirohat bog‘ida;
Buxoro viloyati ➡️ Buxoro shahridagi “Favvoralar” maydonida;
Jizzax viloyati ➡️ Jizzax shahridagi “O‘rda” nomli ekologik bog‘ida;
Qashqadaryo viloyati ➡️ Shahrisabz shahridagi “Amir Temur” hiyobonida;
Navoiy viloyati ➡️ Navoiy shahridagi “Alisher Navoiy” nomli istirohat bog‘ida;
Namangan viloyati ➡️ Namangan shahridagi “Kamolot” nomli yoshlar bog‘ida;
Samarqand viloyati ➡️ Samarqand shahridagi “Samarqand” nomli istirohat bog‘ida;
Sirdaryo viloyati ➡️ Guliston shahridagi “Guliston” nomli istirohat bog‘ida;
Surxondaryo viloyati ➡️ Termiz shahridagi “Termiz bolajon” nomli istirohat bog‘ida;
Toshkent viloyati ➡️ Nurafshon shahridagi “Nurafshon” nomli istirohat bog‘ida;
Farg‘ona viloyati ➡️ Farg‘ona shahridagi “Axmad Al Farg‘oniy” nomli istirohat bog‘ida;
Xorazm viloyati ➡️ Urganch shahridagi “Amir Temur” nomli istirohat bog‘ida;
Toshkent shahar ➡️ Yakkasaroy tumanidagi “Next” savdo markazida.
❗️BIZ barcha hududlarda sizni intizorlik bilan kutamiz!
☝️Festival “Barkamol avlod” bolalar maktablaridagi to‘garak a’zolarining ijodiy ishlari ko‘rgazmasini tashkil etish hamda ularni sotuvini yoʻlga qoʻyish maqsadida o‘tkaziladi.