⚡️ AUDIOBAYONOT: ENG KO‘P KELIB TUSHAYOTGAN SAVOLLARGA JAVOBLAR
✅ Maktabgacha va maktab ta'limi vaziri Hilola Umarova tashabbusi bilan tashkil etilgan "VAZIRGA MUROJAAT" portaliga kelib tushayotgan mazmunan bir xil savollarga bayonot tarzida javob berishda davom etamiz.
❗️Bugungi audiobayonotimizda:
➡️ 00:09 O‘rta-maxsus ma’lumot asosida 16 yildan buyon umumta’lim maktabida ishlayotgan laboratoriya xodimlari 5 yillik stajga ega o‘rta maxsus ma’lumotli xodimlar kabi imtiyoz asosida o‘qishga topshirishi mumkinmi? Buning tartibi qanday?
➡️ 01:43 Maktablardagi dars soatlarini qisqartirish, olib tashlash, qo‘shish kabi o‘z takliflarimizni qay tartibda yuborishimiz mumkin?
➡️ 03:34 "Qizil maktablar" sirasiga qaysi ta’lim muassasalari kiritiladi? Ularning oddiy maktablardan farqi nimada?
➡️ 05:12 Ko‘zi ojiz pedagoglar uchun qanday imtiyozlar, xususan, qo‘shimcha ustama haqlari belgilangan? Qonunchilikda ustama nazarda tutilmagan bo‘lsa, ko‘rishida nuqsoni bor pedagoglarga qaysi ta’lim maskanida ishlashlaridan qat’iy nazar ustama berilishini taklif qilaman.
❕Bayonotlarimiz davom etadi.
❗️ Ta’limga oid savollar, murojaat va tashabbuslaringizni vazir.uzedu.uz murojaatlar portaliga yo‘llang!
✅ Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining “VAZIRGA MUROJAAT” portali orqali kelib tushgan HAFTALIK murojaatlar statistikasi.
❗️Statistika 19.05.2023 - 26.05.2023 soat 09:00 holatiga ko’ra taqdim etilmoqda.
Forwarded from Respublika "Barkamol avlod" bolalar maktabi
“Yangi O‘zbekistonning baxtiyor bolalari” shiori ostida festival barcha hududlarda o‘tkazilmoqda!
▪️ Xabaringiz bor, Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi huzuridagi Respublika “Barkamol avlod” bolalar maktabi tomonidan 1-iyun - Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni munosabati bilan “Yangi O‘zbekistonning baxtiyor bolalari” shiori ostida festival o‘tkazilmoqda!
➡️ Ma'lumot uchun, festival joriy yilning 1-iyun kuni hududiy “Barkamol avlod” bolalar maktablari tomonidan quyidagi maskanlarida tashkil etilmoqda👇
Qoraqalpog‘iston Respulikasi➡️ Nukus shahridagi , “Istiqlol” nomli bolalar dam olish markazi;
Andijon viloyati➡️ Andijon shahridagi Andijon bolalar istirohat bog‘ida;
Buxoro viloyati➡️ Buxoro shahridagi “Favvoralar” maydonida;
Jizzax viloyati➡️ Jizzax shahridagi “O‘rda” nomli ekologik bog‘ida;
Qashqadaryo viloyati➡️ Shahrisabz shahridagi “Amir Temur” hiyobonida;
Navoiy viloyati➡️ Navoiy shahridagi “Alisher Navoiy” nomli istirohat bog‘ida;
Namangan viloyati➡️ Namangan shahridagi “Kamolot” nomli yoshlar bog‘ida;
Samarqand viloyati➡️ Samarqand shahridagi “Samarqand” nomli istirohat bog‘ida;
Sirdaryo viloyati➡️ Guliston shahridagi “Guliston” nomli istirohat bog‘ida;
Surxondaryo viloyati➡️ Termiz shahridagi “Termiz bolajon” nomli istirohat bog‘ida;
Toshkent viloyati➡️ Nurafshon shahridagi “Nurafshon” nomli istirohat bog‘ida;
Farg‘ona viloyati➡️ Farg‘ona shahridagi “Axmad Al Farg‘oniy” nomli istirohat bog‘ida;
Xorazm viloyati➡️ Urganch shahridagi “Amir Temur” nomli istirohat bog‘ida;
Toshkent shahar➡️ Yakkasaroy tumanidagi “Next” savdo markazida.
❗️ BIZ barcha hududlarda sizni intizorlik bilan kutamiz!
☝️ Festival “Barkamol avlod” bolalar maktablaridagi to‘garak a’zolarining ijodiy ishlari ko‘rgazmasini tashkil etish hamda ularni sotuvini yoʻlga qoʻyish maqsadida o‘tkaziladi.