Forwarded from Sirdaryo.uz
Бугун 22 январь куни Халқ депутатлари Сирдарё вилояти кенгашининг навбатдан ташқари сессияси бўлиб ўтди.
Унда Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов иштирок этди.
Сессияни Халқ депутатлари вилоят Кенгаши раиси Покиза Ахмеджанова олиб борди.
Кейинги йилларда ҳудудда қишлоқ хўжалиги, иқтисодиётини ривожлантириш, инвестиция ва тадбиркорлик муҳитини яхшилаш, аҳолининг ижтимоий шароитларини юксалтириш ва бошқа йўналишларда йўл қўйилган камчиликлар танқидий муҳокама этилиб, қўшимча вазифалар белгиланди.
Кун тартибига мувофиқ ташкилий масала кўрилди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг тегишли фармонларига асосан Турдимов Эркинжон Оқбўтаевич Сирдарё вилояти ҳокими вазифасини бажарувчи этиб тайинланди.
Sirdaryo.uz | Telegram | Facebook | Instagram
🤩 Agentlik tizimidagi Chortoq tuman, Baxmal tuman hamda Guliston shahar 1-son ixtisoslashtirilgan maktablarida Farmatsevtika texnik universiteti vakillari bilan uchrashuv bo’lib o’tdi.
Maʼlumot oʻrnida, Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi hamda Farmatsevtika tarmogʻini rivojlantirish agentligi oʻrtasida oʻzaro hamkorlik memorandumi imzolangan.
#Yosh_dimlomatlar
📈 Ilk bora Guliston shahar 11- sonli umumta’lim maktabi va Rossiya Federatsiyasi Karachayeva Cherkesiya Respublikasining Zelenchukskaya stanitsasi 1- sonli umumta’lim maktabining 9- sinf o'quvchilari o'rtasida “Yosh diplomatlar” klubiga start berildi.
✅ Ushbu tashabbus Sirdaryo viloyati “Sirdaryo yangiliklari” gazeta muharriri F.Tashmatov hamda Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi tomonidan yoshlar o’rtasida xalqaro munosabatlarni yo’lga qo’yish, rus tilini targ’ib etib, mamlakatlar o’rtasidagi madaniyatlarni, urf- odatlarni, oliygohlar va bir qancha sohalarni o’rganish orqali til bilish darajasini, salohiyatini va dunyoqarashligini kengaytirishga undaydi.
Bizning sahifalarimiz: