✅ Telegram 📹 YouTube 💬 Facebook
#DavKadastrPalata #auksion #info
Ko‘chmas mulkka egalik huquqini davlat ro‘yxatidan o‘tkazish tartibi haqida bilasizmi?
✅Ko‘chmas mulkka nisbatan tegishli huquq paydo bo‘lgach uni 1 oy ichida davlat ro‘yxatidan o‘tkazish kerak.
‼️ Ko‘chmas mulkka bo‘lgan huquqni davlat ro‘yxatidan o‘tkazish uchun o‘z vaqtida murojaat etmaslik fuqarolarga BHMning 10 baravari, mansabdor shaxslarga esa 15 baravari miqdorida jarima solishga sabab boʻladi.
#savol_javob #murojaatlar #foydali
❓ 📩 Ko‘chmas mulkka bo‘lgan huquqlarni davlat ro‘yxatidan o‘tkazish kechiktirilgan bo‘lsa ya’ni o‘z vaqtida murojaat qilinmagan bo‘lsa, mulk egasi kadastr idoralari tomonidan jarimaga tortiladimi❓
🔤 🔤 🔤 🔤 🔤 🔤 🇺🇿 O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 7-sentabrdagi PF-6061-son Farmoniga asosan 👍 Kadastr agentligi va uning hududiy boshqarma, tuman (shahar) boʻlimi inspektorlari tomonidan koʻchmas mulkka boʻlgan huquqlarni davlat roʻyxatidan oʻtkazishni amalga oshiruvchi organga yer uchastkasiga, bino va inshootga boʻlgan huquqni davlat roʻyxatidan oʻtkazish uchun oʻz vaqtida murojaat etmaslik holati boʻyicha jarima qoʻllash vakolati berilgan.
🇺🇿 Oʻzbekiston Respublikasi “Maʼmuriy javobgarlik toʻgʻrisida”gi Kodeksining 68-prim 1-moddasiga asosan jarima miqdori fuqarolarga bazaviy hisoblash miqdorining oʻn baravari, mansabdor shaxslarga esa oʻn besh baravarini tashkil etadi.
Samarqand shahrida keyingi paytlarda ayrim “tadbirkorlar” tomonidan o‘zboshimchalik bilan ko‘chma savdo do‘kon va rastalarni ruxsat etilmagan joylarga o‘rnatib olish kuzatilmoqda. Shu turdagi do‘konlarni esa Kadastr agentligi Samarqand shahar bo'limi tomonidan olib tashlash ishlari muntazam tashkil etib borilyapti va tegishli tartibda choralar ko‘rilmoqda.
Shu o‘rinda ko‘chma do‘kon o‘rnatib, tadbirkorlik bilan shug‘ullanmoqchi bo‘lgan fuqarolar va faoliyatini kengaytirmoqchi bo‘lgan tadbirkorlardan bu kabi noqonuniy xatti-harakatlarni qilmasliklarini so‘rab qolamiz. Shuningdek, faoliyatingizni qonuniy davom ettirmoqchi bo‘lsangiz k-savdo.soliq.uz platformasi orqali ko‘chma savdo joylarini 3 yilga ijaraga olishingiz mumkinligini eslatib o‘tamiz.
#vakansiya #Samarqand
⚡️SHOSHILING AYNAN SIZ BIZNING JAMOADA BO‘LISHINGIZ MUMKIN !
🔻 Kadastr agentligi Samarqand viloyat boshqarmasi bilan Prezident huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi hamkorlikda quyidagi vakant lavozimga ochiq mustaqil tanlov eʼlon qiladi:
— Oqdaryo tumani bo‘limi bosh inspektori;
— Oqdaryo tumani bo‘limi yetakchi inspektori;
— Nurobod tumani bo‘limi yetakchi inspektori;
— Samarqand shahar bo‘limi yetakchi inspektori;
❗️Hujjatlar 2023-yil 28-maygacha (shu kuni ham) qabul qilinadi.
🔷 Hujjatlarni elektron yuborish tartibi bo‘yicha video qo‘llanma.
🔷 Yagona identifikatsiya tizimi — id.egov.uz‘dan ro'yxatdan o'tish bo'yicha video qo'llanma.