🗣 e-auksion.uz - elektron onlayn auksionda qatnashing va shaffof, ochiq yo'l bilan yer uchastkalarini sotib oling!
#DavKadastrPalata #auksion #info
Ko‘chmas mulkka egalik huquqini davlat ro‘yxatidan o‘tkazish tartibi haqida bilasizmi?
Ko‘chmas mulkka nisbatan tegishli huquq paydo bo‘lgach uni 1 oy ichida davlat ro‘yxatidan o‘tkazish kerak.
‼️ Ko‘chmas mulkka bo‘lgan huquqni davlat ro‘yxatidan o‘tkazish uchun o‘z vaqtida murojaat etmaslik fuqarolarga BHMning 10 baravari, mansabdor shaxslarga esa 15 baravari miqdorida jarima solishga sabab boʻladi.
#savol_javob #murojaatlar #foydali
📩 Ko‘chmas mulkka bo‘lgan huquqlarni davlat ro‘yxatidan o‘tkazish kechiktirilgan bo‘lsa ya’ni o‘z vaqtida murojaat qilinmagan bo‘lsa, mulk egasi kadastr idoralari tomonidan jarimaga tortiladimi
🔤🔤🔤🔤🔤🔤 🇺🇿O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 7-sentabrdagi PF-6061-son Farmoniga asosan 👍Kadastr agentligi va uning hududiy boshqarma, tuman (shahar) boʻlimi inspektorlari tomonidan koʻchmas mulkka boʻlgan huquqlarni davlat roʻyxatidan oʻtkazishni amalga oshiruvchi organga yer uchastkasiga, bino va inshootga boʻlgan huquqni davlat roʻyxatidan oʻtkazish uchun oʻz vaqtida murojaat etmaslik holati boʻyicha jarima qoʻllash vakolati berilgan.
🇺🇿Oʻzbekiston Respublikasi “Maʼmuriy javobgarlik toʻgʻrisida”gi Kodeksining 68-prim 1-moddasiga asosan jarima miqdori fuqarolarga bazaviy hisoblash miqdorining oʻn baravari, mansabdor shaxslarga esa oʻn besh baravarini tashkil etadi.
🇺🇿 Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 8-noyabrdagi “Arxitektura qurilish sohasida kadrlar tayyorlash tizimini yanada takomillshtirish chora-tadbirlari to‘g‘risidagi”gi qaroriga asosan Mirzo Ulug‘bek nomidagi Samarqand davlat arxitektura-qurilish Universiteti hamda Kadastr agentligining Samarqand viloyat boshqarmasi o‘rtasida 2022-yil 28-dekabrda “Xamkorlik kelishuv bitimi” tasdiqlangan hamda “Kadastr sohasiga oid mutaxassislarni tayyorlash bo‘yicha chora-tadbirlar rejasi” ishlab chiqilgan.
📃 Ushbu chora-tadbirlar rejasida belgilangan vazifalar ijrosini amalga oshirish maqsadida mazkur Universitetning O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Murod Xodjabekov va Muhandislik kommunikatsiyalari qurilishi fakulteti dekani Bahodir Norqulov hamda Bino va inshootlar kafedrasi professori, texnika fanlari nomzodi Doniyor Jo‘raqulov va katta o‘qituvchi Ulug‘bek Raximovlar Kadastr agentligi va Davlat kadastrlari palatasi Samarqand viloyat boshqarmalari hamda “O‘zdavyerloyiha” DILI Samarqand hududiy bo‘linmasiga tashrif buyurib, ushbu universtitning tegishli ta’lim yo‘nalishlarida ya’ni, 60722500-“Geodeziya, kartografiya va kadastr (funksiyalari bo‘yicha)”, 60722800-“Kadastr (ko‘chmas mulk kadastri)”, 60731000-“Qiymat injiniringi va ko‘chmas mulk expertizasi” bo‘yicha 10 dan ortiq guruhda tahsil olayotgan 250 ga yaqin bakalavr talabalarining tanishuv, malakaviy va diplom oldi amaliyotlarini tashkil etish bo‘yicha boshqarmada bajarilayotgan ishlar va mavjud imkoniyatlar hamda ishchi xodimlarga yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishdi.
◼️ Tashrif davomida 🌟 Davlat kadastrlari palatasining Samarqand viloyat boshqarmasi boshlig‘i Muxtor Kuvandikov va 💻 “O‘zdavyerloyiha” DILI Samarqand hududiy bo‘linmasi direktori Soxibjon Babanazarovlar bilan suhbat tashkil etildi va kelgusida hamkorlikda amalga oshiriladigan ishlar rejasi bo‘yicha kelishib olindi.
Samarqand shahrida keyingi paytlarda ayrim “tadbirkorlar” tomonidan o‘zboshimchalik bilan ko‘chma savdo do‘kon va rastalarni ruxsat etilmagan joylarga o‘rnatib olish kuzatilmoqda. Shu turdagi do‘konlarni esa Kadastr agentligi Samarqand shahar bo'limi tomonidan olib tashlash ishlari muntazam tashkil etib borilyapti va tegishli tartibda choralar ko‘rilmoqda.
Shu o‘rinda ko‘chma do‘kon o‘rnatib, tadbirkorlik bilan shug‘ullanmoqchi bo‘lgan fuqarolar va faoliyatini kengaytirmoqchi bo‘lgan tadbirkorlardan bu kabi noqonuniy xatti-harakatlarni qilmasliklarini so‘rab qolamiz. Shuningdek, faoliyatingizni qonuniy davom ettirmoqchi bo‘lsangiz k-savdo.soliq.uz platformasi orqali ko‘chma savdo joylarini 3 yilga ijaraga olishingiz mumkinligini eslatib o‘tamiz.
#vakansiya #Samarqand
⚡️SHOSHILING AYNAN SIZ BIZNING JAMOADA BO‘LISHINGIZ MUMKIN !
🔻 Kadastr agentligi Samarqand viloyat boshqarmasi
bilan Prezident huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi hamkorlikda quyidagi vakant lavozimga ochiq mustaqil tanlov eʼlon qiladi:
— Oqdaryo tumani bo‘limi bosh inspektori;
— Oqdaryo tumani bo‘limi yetakchi inspektori;
— Nurobod tumani bo‘limi yetakchi inspektori;
— Samarqand shahar bo‘limi yetakchi inspektori;
❗️Hujjatlar 2023-yil 28-maygacha (shu kuni ham) qabul qilinadi.
🔷 Hujjatlarni elektron yuborish tartibi bo‘yicha video qo‘llanma.
🔷 Yagona identifikatsiya tizimi — id.egov.uz‘dan ro'yxatdan o'tish bo'yicha video qo'llanma.