⚙️ "IXTIROCHILIKKA QADAM" RESPUBLIKA TANLOVI
🗣"Ixtirochilikka qadam" respublika tanlovi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tizimidagi umumiy o‘rta ta’lim muassasalari, Prezident, ijod, ixtisoslashtirilgan maktablar, davlat va nodavlat umumta’lim maktablarining 5-, 6-, 7-, 8-, 9-, 10-,11-sinf o‘quvchilari o‘rtasida o‘tkaziladi.
✅Tanlov 4 bosqichda tashkil etiladi:
➖Maktab bosqichi – oʻquv yilining 1-choragida;
➖Tuman (shahar) bosqichi – oʻquv yilining 2-choragida;
➖Viloyat bosqichi – oʻquv yilining 3-choragida;
➖Respublika bosqichi – oʻquv yilining 4-choragida boʻlib oʻtadi.
🟢Tanlovda individual yoki jamoa sifatida ishtirok etish mumkin. Bunda jamoa a’zolarining soni 3 nafardan oshmasligi kerak.
📆 Tanlovda qatnashish uchun joriy yilning 10-oktabridan 20-oktabriga qadar ixtirochi.piima.uz onlayn platformasida roʻyxatdan oʻtish lozim.
📞 Telefon: +998 (71) 207-20-17 ichki raqamlar 171, 172, 173, 174.
❗️Tanlov davomida o‘quvchilar ta’lim, axborot texnologiyalari, yashil energiya, ekologiya, iqlim o‘zgarishi va qishloq xo‘jaligi kabi yo‘nalishlarda yangi mahsulot yoki xizmat turini yaratishlari talab etiladi.
🏆 ROBBO FEST - 2024: G'OLIBLARIMIZ BILAN FAXRLANAMIZ! 🚀
8-10-oktyabr kunlari "CSS-2024" kiberxavfsizlik sammiti doirasida Intercontinental kongress-markazida bo'lib o'tgan respublika miqyosidagi ROBBO FEST - 2024 robototexnika musobaqalarida o‘quv markazimizning iqtidorli o‘quvchilari katta g‘alabalarga erishdilar!
Musobaqa 4 yo‘nalish bo‘yicha o‘tkazilib, ularda o‘quvchilarimizning ajoyib natijalari tan olindi:
🔧 Foydali ixtirolar yo‘nalishi:
G'oliblarimiz nafaqat shon-shuhratga, balki pul mukofotlari va esdalik sovg‘alariga ham ega bo‘ldilar!
Ushbu muvaffaqiyatga erishgan barcha ishtirokchilarimizni tabriklaymiz va kelgusidagi yutuqlarida ulkan zafarlar tilaymiz!