Шунингдек, бир қатор ҳарбий қисм ва муассасаларда ҳуқуқий тарғибот-профилактика тадбирлари амалга оширилди.
#тадбир #ватанпарварлик #ёшлар #маҳалла #мактаб
Жиззах ҳарбий прокуратураси ва вилояти мудофаа ишлар бошқармаси ҳамкорлигида Жиззах шаҳридаги “Қалия” маҳалла фуқаролар йиғинида ёшлар билан учрашув ўтказилди.
Очиқ мулоқотда Қуролли Кучлардаги ислоҳотлар, ҳарбий хизматчиларга жорий этилган имтиёзлар, олий ҳарбий таълим ташкилотларига кириш тартиби ҳақида маълумотлар берилди.
Тадбирда ушбу маҳаллада туғилиб ўсган ҳарбий хизматчи Нажмиддин Ўғлоновнинг эришган ютуқлари ҳамда устозлари берган тарбияси эътироф этилиб, унинг ота-онасига миннатдорчилик билдирилди.
Очиқ эшиклар
Термиз ҳарбий прокуратураси, Жанубий оператив қўмондонлик, Мудофаа вазирлиги Фахрийлар ишлари бўйича Сурхондарё вилояти кенгаши ва қатор ташкилотлар ҳамкорлигида Денов туманидаги ҳарбий қисмда “Очиқ эшиклар куни” ўтказилди.
Унда мактаб ўқувчилари ва ҳудуддаги маҳаллалар ёшлари иштирок этди.
Ҳарбийларнинг кўргазмали чиқишлари, ҳарбий ва махсус аслаҳалар намойиши барчада катта қизиқиш уйғотди.
Нукус ҳарбий прокуратураси томонидан назорат ҳудудидаги ҳарбий бошқарув органлари, ҳарбий қисм ва муассасалар раҳбарлари иштирокида мувофиқлаштирувчи кенгаш йиғилиши ўтказилди.
Кун тартибида қонунийлик ва ҳуқуқ-тaртибoтни таъминлаш борасидаги фаолият натижалари кўриб чиқилди.
Якунида тегишли қарор қабул қилинди.