Telegram · Instagram · Facebook · Youtube · DXA_lotinda
Асосий эътибор - маҳаллалардан чиқмаган ҳолда давлат хизматларини ташкил этишни кенгайтириш.
ДХА директорининг биринчи ўринбосари Нуъмон Мухаммадиев Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқаруви академиясида "Ҳоким ёрдамчиси ва "маҳаллабай" ишлаш маркази ходимлари" учун вазирлик, идора ва масъул ташкилотлар вакилларидан шакллантирилган республика тренерлари учун ташкил этилган ўқув машғулотларида иштирок этмоқда.
Нуъмон Мухаммадиев томонидан ўқув машғулотлари давомида тренерларга аҳолига давлат хизматлари кўрсатиш соҳасига оид қонун ҳужжатлари, хизмат кўрсатиш тартиби, соҳада амалга оширилаётган ислоҳотлар моҳияти, маҳаллалардан чиқмаган ҳолда давлат хизматларини ташкил этишни кенгайтириш масалалари бўйича тушунтириш берилмоқда.
📹 | Shimbay rayoni MXO hám PHAJ bóliminiń bir kunlik iskerligi.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Россия Федерацияси Президенти Владимир Путиннинг таклифига биноан ташриф билан Россияга жўнаб кетди.
Олий даражадаги музокаралар бугун Москва шаҳрида бўлиб ўтади. Унда икки мамлакат ўртасидаги стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада мустаҳкамлаш масалалари муҳокама қилиниши, қатор ҳужжатлар имзоланиши режалаштирилган.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Российской Федерации Владимира Путина отбыл с визитом в Россию.
Переговоры на высшем уровне состоятся сегодня в Москве. Главы государств обсудят вопросы дальнейшего укрепления двусторонних отношений стратегического партнерства и союзничества. Предусмотрено подписание ряда документов.
#Mirziyoyev #tashrif #Rossiya #hamkorlik
Xalqımız ushın MXOnıń jáne bir imáratınıń qurılıs jumısları baslandı.
Búgin Nókis rayonı Mámleketlik xızmetler orayınıń jańa zamanagóy hám hár tárepleme qolay imáratı rayon orayınan, yaǵnıy «Aqmanǵıt» posyolki puqaralar jıyını aymaǵı, Ǵárezsizlik kóshesi boyınan ulıwma maydanı 0,20 ga jer ornı ajıratılıp, qurılıs jumısları qızǵın pállede baslandı.
Bul qurılıs baslanıw ilájına Mámleketlik xızmetler agentligi Qaraqalpaqstan Respublikası basqarması baslıǵı M.Abdijaliev, rayon hákimi O.Usnatdinov hámde sektor baslıqları, sonday-aq, bir qatar jası úlken nuranıylar qatnasıp, imárattıń tez kún ishinde pitkerilip, xalıqqa sapalı xızmet kórsetiwlerine hámde qolı gúl qurılısshılarǵa mashaqatlı jumıslarında tabıslar tilep ózleriniń tileklerin bildirdi.
Bul qurılıp pitkeriletuǵın imáratta puqaralarǵa bir kúnde 1000 ǵa jaqın mámleketlik xızmetlerdi kórsetiw imkániyatına iye boladı.
Nókis rayonı Mámleketlik xızmetler orayı imáratınıń qurılıs jumısların «QALBAQ QURILIS» juwapkershiligi sheklengen jámiyeti tárepinen alıp barıw belgilengen.