⚡️Xabaringiz bor, Abdulla Qodiriy nomidagi ijod maktabida “Chig‘atoy gurungi” nomli musiqa to‘garagi faoliyat yuritadi. Go‘zal Mo‘minova va Zebo Yusupovalar rahbarligidagi mazkur to‘garakda 7-8- sinf o‘quvchi qizlari dutor yordamida musiqa sirlarini o'rganishmoqda.
✔️23-may kuni mazkur ansambl o‘zlarining navbatdagi mohirona ijrolarini “Raduga talantov” nomli xalqaro festivalga taqdim etib, onlayn tarzda ishtirok etishdi. Ushbu onlayn festivalda o‘nga yaqin nominatsiyalar bo‘lib, “Chig‘atoy gurungi” ansambli “Cholg‘u ijrochiligi” bo‘yicha qatnashishdi.
🎉 Ansambl tomonidan yuborilgan turkman milliy kuyi hisoblanmish “”Yelpazalandi” musiqiy ijro festival hakamlari tomonidan yuqori baholanib, I-darajali diplom bilan taqdirlandi.
💐Chig‘atoy gurungi” musiqa ansambli rahbarlari Go‘zal Mo‘minova va Zebo Yusupova hamda to‘garak a’zolarini ushbu yutuqlari bilan chin dildan muborakbod etamiz.
Doimo zafar yor bo‘lib, butun dunyoga “Chig‘atoy gurungi” nomi bilan jarang sochishlariga tilak bildiramiz.
#Zamin_Creative
❇️ Abdulla Qodiriy nomidagi ijod maktabida “Zamin Creative” ta’lim dasturi doirasida “Aktyorlik mahorati”, “Dizayn” va “Media savodxonlik” bo‘yicha to‘garaklar faoliyat yuritadi.
✅Mazkur mashg‘ulotlarda ijod maktabi o‘quvchilari Toshkent shahridagi 101,102, 106-maxsus (imkoniyati cheklangan bolalar) maktablari o‘quvchilari bilan birga ko‘nikmalarga ega bo‘lishadi.
⚡️Bugun “Zamin Creative”ning barcha yo‘nalish a’zolari yil davomida o‘rganganlari bo‘yicha hisobot darslarini o‘tkazishdi.
🔶“Dizayn” yo‘nalishi o‘quvchilari o‘zlarining “Upcycling” liboslar kolleksiyasini namoyish etishdi.
🔷“Media savodxonligi ” yo‘nalishi o‘quvchilari videorolik taqdim qiliishdi.
🔶“Aktyorlik mahorati” o‘quvchilari Antuan de Sent-Ekzyuperining “Kichkina shahzoda” asaridan parchani namoyish etishdi.
☑️Ushbu hisobot darslarida o‘quvchilar bilan birga ularning ota-onalari ham ishtirok etishdi. Tadbir so‘nggida Inklyuziv ijod studiyasi a’zolariga esdalik sovg‘alar taqdim etildi.