Президент Шавкат Мирзиёев Андижон вилояти Марҳамат туманидаги шахмат мактаби ва кутубхонада бўлди.
Президент посетил шахматную школу и библиотеку в Мархаматском районе Андижанской области.
#Mirziyoyev #safar #Andijon #yoshlar
Davlatimiz rahbari Andijon shahridagi 2-sonli ixtisoslashtirilgan maktab-internatini hamda bunyod etilayotgan Universal sport majmuasini borib ko'rdi.
#Mirziyoyev #safar #Andijon #taʼlim #sport
🗺 Аbdulla Oripov nomidagi ijod maktabi o‘quvchilari erishayotgan yutuqlar sarhisobi 👉Qashqadaryo MTRK “Jarayon” ko’rsatuvida
🗺 Termiz shahridagi Prezident maktabida o‘tkazilgan “Navoiyxonlik va Boburxonlik” kechasi tafsilotlari 👉Surxondaryo MTRK reportajida
🗺 O‘rta Chirchiq tuman ixtisoslashtirilgan maktabida tashkil etilgan "Tarix qa’ridagi ikki yulduz" nomli ma’rifiy tadbir 👉Nurafshon telekanali lavhasida
🗺 Guliston tuman ixtisoslashtirilgan maktab-internati o'quvchilari ishtirokidagi "Boburxonlik" kechasi 👉Sirdaryo MTRK "Diyor yangiliklari"da
🗺 Erkin Vohidov ijod maktabida nishonlangan Alisher Navoiy va Zahiriddin Muhammad Bobur tavallud kunlari 👉Farg’ona MTRK Axborot dasturida
🗺 Hamid Olimjon va Zulfiya nomidagi ijod maktabi ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi Erkin Ochilov hamda o‘quvchilar Marjona Abdullayeva, Nurjaxon Dehqonova 👉Jizzax MTRK “Subhidam” musiqiy dam olish dasturi mehmoni.
🗺 Halima Xudoyberdiyeva nomidagi ijod maktabida Sirdaryo viloyati Milliy Gvardiya va Mudofaa ishlari boshqarmalari hamkorligida o‘tkazilgan "Turon yo'lbarslari" harbiy-sport musobaqasi tafsilotlari 👉"Mahalla" telekanali yangiliklarida
🗺 Ogahiy nomidagi ijod maktabining iste'dodli va ijodkor o‘quvchilari haqida 👉Xorazm MTRK "Assalom, Xorazm" teledasturida hikoya qilinadi.
✅ "Uy-ro‘zg‘or akademiyasi" loyihasi davom etadi
✅ Bu galgi sonimizda o‘quvchi qizlarimiz bilan birgalikda Turk oshxonasiga murojaat qilindi va Turk somsalari tayyorlash sirlari bilan yaqindan tanishdilar.
🟢Ushbu loyiha o‘quvchilarimizning pazandachilik sirlarini chuqur o‘rganishiga, oilaviy hayotga tayyorlashga shuningdek, qizlarning har tomonlama chaqqon va epchil, zukko hamda mehmondo‘st bo‘lishlariga undaydi.
Termiz shahridagi Prezident maktabining ijtimoiy tarmoqdagi sahifalari:
Agentlikning mas’ul xodimlari hamda tizimdagi maktablarning bir guruh o‘qituvchilari Pekin shahrida tajriba orttirish uchun jo‘nab ketdi
Shu yilning 19-24-fevral kunlari Xitoyning Pekin shahridagi Beijing International School maktabida o‘zbekistonlik va xitoylik o‘qituvchilari o‘rtasida tajriba almashish borasida trening tashkil etilmoqda.
Ushbu trening davomida maktab rahbarlari va o‘qituvchilari xalqaro maktabda STEM fanlarini o‘qitish bo‘yicha bilim va ko‘nikmalarini oshirib qaytishadi.
Bundan tashqari trening davomida maktab boshqaruvi borasida seminarlar, o‘quvchilarning oliy ta’limga tayyorgarligini oshirish bo‘yicha darslar rejalashtirilgan.
#Ustoz_shogird
Ustoz va shogird maktablarda Milliy gvardiya bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan ishlar haqida.
Ta’limga barchamiz birdek mas’ulmiz!
Nogironligi bo‘lgan shaxslarni o‘qitish, ishga joylashtirish va sportga jalb qilish bo‘yicha milliy tizim yaratiladi
Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida ijtimoiy himoya sohasidagi ustuvor vazifalar yuzasidan videoselektor yig'ilishida protez ishlab chiqarish 90-yillar texnologiyasiga asoslangani, ularni haqiqiy muhtojlarga yetkazib berish tizimi ham to‘g‘ri tashkil etilmayotgani ko‘rsatib o‘tildi.
Nogironligi bo‘lgan shaxslarni o‘qitish, ishga joylashtirish va sportga jalb qilish bo‘yicha milliy tizim yaratiladi.
Ular ishlashi, o‘qishi va kasb-hunar o‘rganishida to‘siqsiz muhit yaratish choralari ko‘riladi.
Bunda, nogironlikni kasallikka qarab emas, balki shaxsning mustaqil harakati, o‘zini o‘zi eplashi, muloqot qobiliyati va ijtimoiy hayotdagi ishtirokiga qarab belgilash tizimiga o‘tiladi.
#ishga_taklif_etamiz
📣 DIQQAT E'LON!
⏺ YANGI MARRALARNI ZABT ETMOQCHI BO‘LGAN RAHBAR KADRLAR DIQQATIGA!
🔔 IXTISOSLASHTIRILGAN TA'LIM MUASSASALARI AGENTLIGI Ixtisoslashtirilgan maktab va maktab-internatlarining direktor o‘rinbosarlari lavozimlaridagi bo‘sh o‘rinlarga kadrlarni ISHGA TAKLIF ETADI.
⚡️ Tanlovning 1-bosqichi (saralash) joriy yilning 21-fevral – 2-mart kunlari bo‘lib o‘tadi.
📝 Hurmatli rahbar kadrlar, bizni tanlashingiz uchun 3 sabab:
➖ o‘z ustingizda ishlashingiz, ta'lim sohasidagi ilg‘or tajribalarni o‘rganishingiz uchun barcha sharoitlar mavjud;
➖ mahalliy va xorijiy mutaxassislar treninglarida bevosita qatnashishingiz va malaka oshirishingiz, shuningdek xalqaro sertifikatlarga ega bo‘lishingiz mumkin;
➖ xalqaro tan olingan dasturlar asosida dars o‘tishingiz ta'minlanadi.
🗂 Talab etiladigan hujjatlar:
➖ shaxsni tasdiqlovchi hujjat;
➖ oliy ma’lumotga ega bakalavr/magistraturani tamomlaganligi to‘g‘risidagi hujjat;
➖ nomzodning shaxsiy varaqasi (maʼlumotnoma-obyektivka);
➖ IELTS/TOEFL/DTM sertifikatingizni yuklang (malaka talablariga mos ravishda).
✅ Nomzodlardan nimalar talab etiladi:
➖ halollik, ishchanlik va jamoani boshqara olish qobiliyati;
➖ liderlik qobiliyatlar va axloqiy fazilatlarga ega bo'lishi;
➖ zamonaviy AKT savodxonligiga ega bo'lishi.
📆 Hujjatlarni job2.piima.uz sayti orqali 21-fevraldan boshlab topshirishingiz mumkin.
📞 Call-markaz: (71) 207 20 17 (ichki raqam 180)