✅ Toshkent shahridagi Yoshlar ijod saroyida “O’zbekiston yoshlar forumi-2021” doirasida “Besh muhim tashabbus: imkoniyat va istiqbollar” iqtidorli yoshlar sessiyasi oʻtkazildi.
🔰Mazkur sessiyada Prezident ta'lim muassasalari agentligi tasarrufidagi Muhammad Yusuf nomidagi ijod maktabi o‘quvchisi Mohizodabonu Turofova “Yosh tarjimonlar Kengashini tashkil etish” loyihasi bilan ishtirok etdi. Loyihada yoshlar uchun badiiy va ilmiy tarjimalarni amalga oshirish rejalashtirilgan.
⚡️Loyihani moliyalashtirish maqsadida Yoshlar ishlari agentligi tomonidan 100 mln so’m miqdorida grant mablag’lari ajratildi.
✅Bugun, 24-dekabr kuni Prezident ta'lim muassasalari agentligi huzuridagi Ilmiy-metodik kengash yig'ilishi bo'lib o'tdi.
🔸Unda mutaxassislar tomonidan tayyorlangan ixtisoslashtirilgan maktablar uchun matematika, fizika, informatika va axborot texnologiyalari, chet tili fanlaridan ta’lim dasturlari, hamda robototexnika bo'yicha qo'llanma muhokama qilinib, mutaxassislar o'z fikrlarini bildirishdi.
✔️Ilmiy metodik kengash a'zolari tomonidan yaratilgan ta'lim dasturlari xalqaro talablar asosida ishlab chiqilganligi e'tirof etildi.
Yig'ilish so'ngida muhoma etilgan ta'lim dasturlari tajriba-sinov uchun tavsiya etildi.