#Xiva_shahridagi_Prezident_maktabi
🔰Xiva shahridagi Prezident maktabida 5-sinfga qabul qilingan o'quvchilar, ularning ota-onalari hamda yaqinlari ishtirokida ochiq eshiklar kuni o'tkazildi.
Ochiq eshiklar kunida yangi qabul qilingan o'quvchilar hamda ularning yaqinlariga maktab xodimlari tomonidan maktab bo'ylab sayohat tashkil etildi. Unda maktab hayoti, dars jarayonlari va qo'shimcha mashg'ulotlar, shu bilan birga, tashrif buyuruvchilarning maktab haqidagi qiziqtirgan savollariga ma'lumotlar berib o'tildi.
⬇️Xiva shahridagi Prezident maktabining ijtimoiy tarmoqdagi sahifalari:
telegram | instagram | facebook | you tube
Hurmatli xalq ta’limi tizimi xodimlari!
Aziz o‘quvchilar!
Avvalo, barchangizni yangi o‘quv yili boshlanishi munosabati bilan chin dildan tabriklayman.
So‘zim avvalida shuni aytishni istardim: bilim barcha eshiklarning kaliti, muvaffaqiyatning asosidir. Bugungi kunda yurtimizda ta'limga juda katta e'tibor qaratilmoqda va bularning barchasi barkamol avlodni tarbiyalab, yetishtirishga qaratilgan.
Yangi o‘quv yilida bolajonlarimizni ko'plab yangiliklar, xususan boshlang‘ich sinflar uchun ishlab chiqilgan yangi darsliklar kutib turibdi. Bularning bari, umuman sohada qilinayotgan har bir islohot yurtimiz ertasi bo‘lgan farzandlarimizning iqboli uchun amalga oshirilmoqda.
Zamon shiddat bilan rivojlanib bormoqda va ulkan marralarni zabt etishda maktab ta'limining o‘rni beqiyos. Bunda biz fidoyi va o'z ishining ustasi bo‘lgan ustozlarimizga suyanamiz.
Ta'til kunlarida biz pedagog-kadrlar uchun o'quv-seminarlar tashkil etdik va kasbiy rivojlanish darslarida o’zaro sohadagi yangiliklarni bo'lishishlariga zamin hozirladik. Zero, malakali o'qituvchi sifatli ta'limning boshida turadi.
Qadrli ustozlar,
aziz o’quvchilar!
Yangi o‘quv yilida sizga omad va zafar yor bo‘lishini tilayman.
Fanlarni chuqur o'rganib, yurt koriga yaraydigan farzand bo'lib yetishishingizga tilakdoshman!
Barchangizga muvaffaqiyat yor bo‘lsin!