🔗 t.iss.one/oliymahadдиний-маърифий канал!
🌐 Oliymahad.uz | Telegram | Youtube | Facebook | Twitter | Instagram | Tiktok
📚2,5 МИНГДАН ЗИЁД КИТОБ СОҲА ХОДИМЛАРИГА ТАРҚАТИЛДИ
📍 Ўзбекистон мусулмонлари идораси раиси, муфтий Шайх Нуриддин Холиқназар ҳазратлари бошчилигида Фатво маркази уламолари томонидан нашрга тайёрланган “Фиқҳ ва ақидага оид ихтилофли масалалар ечими” китоби чоп этилгани ҳақида хабар берган эдик.
Таъкидлаш жоизки, мазкур китоб диний соҳа ходимларининг мўмин-мусулмон халқимиз руҳий-маънавий эҳтиёжини таъминлаш, диний-маърифий саводхонлигини оширишда муҳим ва фойдали қўлланма вазифасини бажаради.
📚 Айни мақсадни кўзлаган ҳолда Шайх Нуриддин Холиқназар ҳазратлари ташаббуси билан юртимиздаги масжид имом-хатиблари ва диний таълим муассасаси илмий ходимларига мазкур китобдан 2 500 дона хайрия сифатида тарқатилди.
🗣Ушбу китоб кенг жамоатчилик томонидан жуда илиқ кутиб олинди. Бу борада Фатво марказига келган ва телефон орқали мурожаат қилган фуқаролар яхши тилакларини билдирмоқда. Шу билан бирга имом-домлалар ва муддарислар томонидан бугунги кун руҳини акс эттирган китоб нашр этилгани ва соҳа ходимларига берилгани учун миннатдорлик ҳам изҳор этилмоқда.
🤲 Аллоҳ таоло мўмин-мусулмон халқимиз эҳтиёжини таъминлаш йўлидаги хайрли ишларни бардавом айласин!