Ашхободдаги форум доирасида Ўзбекистон ва Эрон Президентларининг учрашуви бўлиб ўтди
Prezident.uz|Facebook|Instagram|YouTube|X
Бош прокурор ўринбосари раҳбарлигидаги ишчи гуруҳ томонидан Наманган вилоятида ўрганиш ишлари давом эттирилмоқда.
Жумладан, ишчи гуруҳ Норин туманидаги "UzTex Norin" МЧЖ фаолияти билан танишиб, у ерда 350 нафардан ортиқ бандлиги таъминланган хотин-қизларга яратилган шарт-шароитларни янада яхшилаш бўйича кўрсатма берилди.
Шунингдек, тумандаги “Полвонобод” маҳалласида “Ижтимоий ҳимоя Ягона реестри”га киритилган шахсларнинг турмуш тарзи ўрганилиб, уларнинг ижтимоий муаммоларини ҳал этиш, касбга ўқитиш, бандлигини таъминлаш ҳамда камбағалликдан чиқариш бўйича чора-тадбирлар белгиланди.
Бундан ташқари, Норин туманидаги 6-сон умумтаълим мактаби учун қурилаётган 420 ўринли мактаб биноси ҳамда спортзал қурилиши билан танишилиб, пудратчи корхонага қурилиш ишларини ўз вақтида ва сифатли тарзда амалга ошириб, мактаб биносини белгиланган муддатда фойдаланишга топшириш бўйича топшириқ берилди.
Шу каби, ижтимоий соҳа объектларини куз-қиш мавсумига тайёрлаш аҳволи ҳамда Наманган шаҳридаги “Uychi parranda” МЧЖда қайта тикланувчи энергия манбалари қурилмаларини ўрнатиш ва эксплуатация қилиш жараёни билан танишилиб, масъулларга бу борада амалга ошириши лозим бўлган чора-тадбирлар бўйича кўрсатмалар берилди.
Ўрганиш ишлари давом этмоқда.
Наманган вилояти прокуратураси.
"Ўзгидромет" Наманган вилояти бўйлаб 12 октябрь куни кузатиладиган об-ҳаво маълумотини эълон қилди.
Ҳаво бироз булутли бўлади, кечга томон баъзи жойларда ёмғир ёғиши мумкин. Шамол ғарбдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 10-15°, кундузи 20-25° бўлади.
ТОҒ ОЛДИ ВА ТОҒЛИ ҲУДУДЛАР
Ҳаво бироз булутли бўлади, баъзи жойларда ёмғир ёғади. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 5-10°, кундузи 10-15° бўлади.
Sayt | Telegram | Instagram | Facebook |Twitter | YouTube
Шоир ва мутафаккир Махтумқули Фироғий юбилейига бағишланган халқаро форум якунида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев "Махтумқули Фироғийнинг 300 йиллиги" эсдалик медали билан тантанали равишда тақдирланди.
В завершение мероприятий международного форума, посвященного юбилею поэта и мыслителя Махтумкули Фраги, состоялась церемония награждения Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева памятной медалью «300-летие Махтумкули Фраги».
#Mirziyoyev #marosim #medal #Maxtumquli
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Ашхобод шаҳрига амалий ташрифини якунлаб, Тошкентга жўнаб кетди.
Аэропортда давлатимиз раҳбарини Туркман халқининг миллий етакчиси, Туркманистон Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов кузатиб қўйди.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев завершил свой рабочий визит в город Ашхабад и отбыл в Ташкент.
В аэропорту главу нашего государства проводил Национальный лидер туркменского народа, Председатель Халк Маслахаты Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедов.