#ixtisoslashtirilgan_maktablar
✅ Maktab direktorlarining Portsmutdagi kasbiy rivojlanish dasturlari davom etmoqda.
➖ Loyiha doirasida ishtirokchilar bugun kunning birinchi qismida ishtirokchilar uchun moliyaviy savodxonlik va maktabning moliyaviy rejasini tuzishda maktab rahbariga lozim bo’lgan ko’nikmalarni rivojlantirish mavzusida treninglar bo’lib o’tdi.
⏳ Kunning ikkinchi qismida esa maktabda kasbiy rivojlanish va ta’lim sifatini oshirish uchun mentorlik tizimini joriy qilish muhimligi haqida so’z bordi.
🗣 Unda maktab barcha ta’lim jarayonida bemalol ishtirok eta oladigan va teng darajada iqtidorlarini namoyon eta oladigan makon bo’lishi lozimligi ta’kidlandi.
🔴 Ayni damda Buyuk Britaniyada kasbiy rivojlanish dasturida ishtirok etayotgan maktab direktorlari faoliyatidan videolavha.
✔️ Ishtirokchilar ushbu dastur davomida Park Community school faoliyati bilan tanishishdi va xorijlik hamkasblari bilan tajriba almashishdi.
➖ Shuningdek, ishtirokchilar maktablarda ta'lim sifatini oshirish va samarali boshqaruvni tashkil etish mavzularidagi seminar-treninglarda qatnashishmoqda.
Microsoft Community Conf 2023 Uzbekistan
💥Microsoft kompaniyalaridagi eng so‘ngi yangiliklardan xabardor bo‘lishni xohlaysizmi ? IT olamining mashhur ekspertlari tajribalarini o‘rganishni-chi?