❗️Haydovchi unutmang!
Sizni uyda oilangiz kutmoqda.
❗️Ҳайдовчи унутманг!
Сизни уйда оилангиз кутмоқда.
Namangan viloyati IIB Transportda xavfsizlikni taʼminlash boshqarmasi HPB hamda JTSG PPX xodimlari tomonidan xizmat hududida joylashgan MFY va temir yo‘l iziga yaqin xonadonlarda "Temir yo‘lda xavfsiz kuni " tadbiri ijrosi yuzasidan targ‘ibot ishlari olib borildi.
Shuningdek, temir yo‘lida fuqarolar tomonidan MJtKning 113-2 hamda 113-4 moddalarini buzganlar aniqlanib, ularga nisbatan maʼmuriy bayonnomalar rasmiylashtirildi.
Наманган вилояти ИИБ Транспортда хавфсизликни таъминлаш бошқармаси ҲПБ ҳамда ЖТСГ ППХ ходимлари томонидан хизмат ҳудудида жойлашган МФЙ ва темир йўл изига яқин хонадонларда "Темир йўлда хавфсиз куни " тадбири ижроси юзасидан тарғибот ишлари олиб борилди.
Шунингдек, темир йўлида фуқаролар томонидан МЖтКнинг 113-2 ҳамда 113-4 моддаларини бузганлар аниқланиб, уларга нисбатан маъмурий баённомалар расмийлаштирилди.
#navbatchilik_qismi
Jamoat tartibini saqlash maqsadida reyd tadbirlari o‘tkazildi.
Жамоат тартибини сақлаш мақсадида рейд тадбирлари ўтказилди.
Кўрсатувни «Youtube»да томоша қилинг.
Қачон судланганлик ҳолати тугалланади?
❗️Шахснинг судланганлик ҳолати қуйидаги пайтларда тугалланади:
🔹 шартли ҳукм қилинганларга нисбатан – синов муддати тугаган кундан бошлаб;
🔹 мажбурий жамоат ишлари, хизмат бўйича чеклаш ёки интизомий қисмга жўнатиш тарзидаги жазоларини ўтаб чиққач;
🔹 жарима жазоси ижро этилган кундан кейин, шунингдек муайян ҳуқуқдан маҳрум қилиш ёки ахлоқ тузатиш ишлари жазолари ўталганидан кейин – 1 йил ўтгач;
🔹 озодликни чеклаш жазоси ўталганидан кейин – 2 йил ўтгач;
🔹 5 йилдан кўп бўлмаган муддатга озодликдан маҳрум қилиш жазоси ўталганидан кейин – 4 йил ўтгач;
🔹 5 йилдан ортиқ, лекин 10 йилдан кўп бўлмаган муддатга озодликдан маҳрум қилиш жазоси ўталганидан кейин – 7 йил ўтгач;
🔹 10 йилдан ортиқ, лекин 15 йилдан кўп бўлмаган муддатга озодликдан маҳрум қилиш жазоси ўталганидан кейин – 10 йил ўтгач.
🚫 Меҳнат кодексига кўра, муқаддам судланган шахсларни ишга қабул қилмаслик (бундан қонунчиликда назарда тутилган ҳоллар мустасно), ёхуд шахсларни уларнинг яқин қариндошлари судланганлиги муносабати билан ишга қабул қилмаслик мумкин эмас.
https://t.iss.one/huquqiyaxborotNamangan viloyati IIB Axborot xizmati.
Namangan IIB | Rasmiy kanal
Биз ижтимоий тармоқларда.