Ҳудудий кенгашларга эса туман ҳокимларининг хотин-қизлар масалалари бўйича ўринбосарлари раҳбарлик қилади”.
20 минг нафар шахсга Ўзбекистон фуқаролиги берилади
Президент 2005 йилгача Ўзбекистонга келиб, доимий яшаётган, фуқаролиги бўлмаган шахсларга ҳам тўғридан тўғри Ўзбекистон фуқаролиги берилишини маълум қилди.
Бу ўзгариш билан мамлакатда яшаб келаётган яна 20 минг киши фуқаролик олади. Бундан буён Ўзбекистонда 15 йил давомида муқим яшаган фуқаролиги бўлмаган шахсларга тўғридан тўғри фуқаролик бериш тартиби жорий этилади.
“Келгуси йилда блогер ва ОАВ ходимлари фаолиятини қўллаб-қувватлашнинг ҳуқуқий асослари янада такомиллаштирилади. АОКА фаолияти танқидий қайта кўриб чиқилади.
Танқид ва аччиқ материаллар кўпчилик раҳбарларга ёқмаётгани, тинчини бузаётгани маълум. Адолатли фаолият олиб бораётган блогер ва ОАВ ходимлари эскича услубда ишлаб келаётган раҳбарларнинг ўз фаолиятини ўзгартиришига мажбур қилмоқда.
Бундан буён ҳар бир давлат органи ОАВ билан алоқа ўрнатиши лозим”.
Ҳурматли ҳамшаҳарлар, азиз юртдошлар!
Марғилон шаҳар ҳокимлиги барчангизни кириб келаётган Янги йил байрами билан самимий муборакбод этади!
Янги йил, энг аввало, барчангизга мустаҳкам соғлик, ҳар бир хонадонга файзу барака, хотиржамлик, бахтли ва фаровон ҳаёт олиб келсин.
Ватанимиз тараққиёти йўлидаги шарафли фаолиятингизда улкан муваффақиятлар тилаймиз. Юртимиз осмони доимо мусаффо, Мустақиллигимиз ҳамиша бардавом бўлсин.
Яна бир бор Янги йилингиз муборак бўлсин!