📍Қашқадарё вилояти: БОЛAЛAРНИНГ ҚУВОНЧИ ЧЕКСИЗ
📍Сурхондарё вилояти: "Исузу" русумли автоуловида катта миқдорда пиротехника воситаси аниқланди
📍Хоразм вилояти: "Жиноят ва ҳақиқат" кўрсатуви
📍Қорақалпоғистон Республикаси:
“9 декабрь – Бутунжаҳон коррупцияга қарши курашиш куни” муносабати билан Самарқанд вилояти ИИБ Ташкилий бошқарма юридик хизмати ходимлари томонидан тарғибот тадбирлари ўтказилмоқда
©️"Samarqand MTRK" телеканали "Diyor yangiliklari" информацион дастури
Президентимизнинг “Соғлом турмуш тарзини кенг татбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармон ижросини таъминлаш мақсадида Сирдарё вилоятида ШТАБ ташкил этилган. Аҳолини соғлом турмуш тарзига жалб этиш юзасидан амалга оширилаётган ишларни мониторинг қилиб бориш мақсадида Ўзбекистон Республикаси ИИВ ҲПББ бошлиғининг 1-ўринбосари подполковник Д.А.Азизов ушбу ШТАБга ташриф буюрди.
Фориш тумани Мустақиллик маҳалла фуқаролар йиғинида аёлга турмуш ўртоғи томонидан тан жароҳати етказилган. Мазкур ҳолат юзасидан ҳудудда жиноят муҳокамаси ўтказилди.
Муаммолар ечим топмоқда
Касби тумани ИИБда бошқарма бошлиғининг ўринбосари подполковник Х.Н.Атаназаров фуқаролар билан сайёр қабул ўтказди. Қабул жараёнида, жами 78 нафар фуқаролар иштирок этиб, улардан жами 42 та мурожаатлар қабул қилинди. Тадбир жараёнида, 4 нафар фуқароларга тантанали равишда фуқаролик паспортлари тақдим этилди. 3-сектор ҳудудида яшовчи 16 нафар кам таъминланган оилалар ҳолидан ҳабар олинди.