1-30-noyabr kunlari “Tarkibida giyohvandlik, psixotrop va kuchli taʼsir qiluvchi moddalar boʻlgan dori preparatlarining noqonuniy aylanishiga qarshi kurashish” tezkor profilaktik tadbirini oʻtkazish boʻyicha ishchi guruh tomonidan targʻibot ishlari olib borilmoqda
1-30 ноябрь кунлари “Таркибида гиёҳвандлик, психотроп ва кучли таъсир қилувчи моддалар бўлган дори препаратларининг ноқонуний айланишига қарши курашиш” тезкор профилактик тадбирини ўтказиш бўйича ишчи гуруҳ томонидан тарғибот ишлари олиб борилмоқда
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевга туркий халқлар оиласининг бирлигини мустаҳкамлашга, туркий мамлакатларнинг манфаатлари ва қарашларини халқаро майдонда фаол илгари суришга қўшган улкан ҳиссаси учун юксак мукофот – “Туркий дунёнинг олий ордени” тантанали топширилди.
Президенту Республики Узбекистан Шавкату Мирзиёеву торжественно вручена высокая награда – «Высший орден Тюркского мира» за выдающийся вклад в укрепление единства тюркской семьи, активное продвижение интересов и взглядов тюркских стран на международной арене.
#Mirziyoyev #sammit #TDT #mukofot
Xorazm viloyati IIB boshligʻi tomonidan Urganch shahrining “Feruz” mahallasida joylashgan koʻp qavatli uylarning kuz-qish mavsumiga shayligi oʻrganildi
Хоразм вилояти ИИБ бошлиғи томонидан Урганч шаҳрининг “Феруз” маҳалласида жойлашган кўп қаватли уйларнинг куз-қиш мавсумига шайлиги ўрганилди
“Diqqat piyoda” tadbiri doirasida talabalar ishtirokida yoʻl transport hodisalarini oldini olish maqsadida Islom Karimov nomidagi Toshkent davlat texnika universiteti Olmaliq filialida profilaktik suhbat oʻtkazildi
“Диққат пиёда” тадбири доирасида талабалар иштирокида йўл транспорт ҳодисаларини олдини олиш мақсадида Ислом Каримов номидаги Тошкент давлат техника университети Олмалиқ филиалида профилактик суҳбат ўтказилди
Qarshi shahridagi 18-sonli “Nurli maskan” maktab-internati roʻparasida piyodalar svetofori oʻrnatilib, ishchi holatga keltirildi
Қарши шаҳридаги 18-сонли “Нурли маскан” мактаб-интернати рўпарасида пиёдалар светофори ўрнатилиб, ишчи ҳолатга келтирилди
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiya vazirligi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi aʼzolari Ichki ishlar vazirligi Malaka oshirish institutida professor- oʻqituvchilar va amaliyot xodimlari bilan davra suhbati oʻtkazildi
Ўзбекистон Республикаси Олий таълим, фан ва инновация вазирлиги ҳузуридаги Олий аттестация комиссияси аъзолари Ички ишлар вазирлиги Малака ошириш институтида профессор- ўқитувчилар ва амалиёт ходимлари билан давра суҳбати ўтказилди
В Институте повышения квалификации МВД представителями Высшей аттестационной комиссии при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан проведен круглый стол с участием профессорско-преподавательского состава вуза и практических сотрудников
Buxoro shahrida xotin-qizlar oʻrtasida huquqbuzarlik hamda jinoyatlar sodir etilishining oldini olish borasida amalga oshirilayotgan ishlarga bagʻishlangan muhokama yigʻilishi oʻtkazildi
Бухоро шаҳрида хотин-қизлар ўртасида ҳуқуқбузарлик ҳамда жиноятлар содир этилишининг олдини олиш борасида амалга оширилаётган ишларга бағишланган муҳокама йиғилиши ўтказилди
В Бухаре состоялось совещание, посвященное проводимой работе по профилактике правонарушений и преступности среди женщин
“Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida kuzgi daraxt ekish mavsumida Qoraqalpogʻiston Respublikasi Ichki ishlar vaziri polkovnik Baxtiyar Torebekov Taxiatosh tumanida bu boradagi ishlarning olib borilishi bilan tanishib “Yashil makon” aksiyasida ishtirok etdi
“Яшил макон” умуммиллий лойиҳаси доирасида кузги дарахт экиш мавсумида Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазири полковник Бахтияр Торебеков Тахиатош туманида бу борадаги ишларнинг олиб борилиши билан танишиб “Яшил макон” акциясида иштирок этди