Forwarded from Prezident matbuot kotibi | Sherzod Asadov
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев айни дақиқаларда Европа Иттифоқининг Марказий Осиё бўйича махсус вакили Терхи Хакалани қабул қилмоқда.
Диққат марказида - мамлакатимизнинг ЕИ тузилмалари билан кўп қиррали ҳамкорлигини, энг аввало, иқтисодиёт ва инновация соҳаларида янада кенгайтириш, демократик янгиланишлар ва ижтимоий-иқтисодий ислоҳотларни, минтақавий интеграциялашув жараёнларини қўллаб-қувватлаш масалалари.
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев в эти минуты принимает специального представителя Евросоюза по Центральной Азии Терхи Хакалу.
В фокусе внимания - вопросы дальнейшего углубления многопланового сотрудничества нашей страны со структурами ЕС, прежде всего в сферах экономики и инноваций, поддержки демократических преобразований и социально-экономических реформ, а также процессов региональной интеграции.
Sirdaryo viloyat IIB boshlig‘i, 3-sektor rahbari Djabarov Sandjar Bo‘ronovich Guliston shahar yoshlari bilan uchrashuv o‘tkazib, ular tomonidan qilingan murojaatlarni tingladi
Сирдарё вилоят ИИБ бошлиғи, 3-сектор раҳбари Джабаров Санджар Бўронович Гулистон шаҳар ёшлари билан учрашув ўтказиб, улар томонидан қилинган мурожаатларни тинглади
Xo‘jayli tumanida yo‘l transport hodisalarini oldini olish hamda harakat xavfsizligini taʼminlash maqsadida reyd tadbirlari o‘tkazildi
Хўжайли туманида йўл транспорт ҳодисаларини олдини олиш ҳамда ҳаракат хавфсизлигини таъминлаш мақсадида рейд тадбирлари ўтказилди
Qashqadaryo viloyati IIB boshlig‘i polkovnik Shuhratjon Satvoldiyev Shahrisabz shahar IIB xodimlari tomonidan to‘qqiz oyda jinoyatlarni oldini olish borasida amalga oshirgan ishlari tahliliga bag‘ishlangan yig‘ilish o‘tkazdi
Қашқадарё вилояти ИИБ бошлиғи полковник Шуҳратжон Сатволдиев Шаҳрисабз шаҳар ИИБ ходимлари томонидан тўққиз ойда жиноятларни олдини олиш борасида амалга оширган ишлари таҳлилига бағишланган йиғилиш ўтказди
Начальник УВД Кашкадарьинской области полковник Шухратжон Сатволдиев провел совещание, посвященное анализу работы, проделанной сотрудниками ОВД города Шахрисабза за девять месяцев по предупреждению преступлений
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Европа Иттифоқининг Марказий Осиё бўйича махсус вакили Терхи Хакалани қабул қилди.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял специального представителя Евросоюза по Центральной Азии Терхи Хакалу.