Президент Шавкат Мирзиёев Сирдарё тумани “Ширин” маҳалласида яшовчи Дониёр Йўлдошев хонадонида бўлиб, оиланинг турмуш шароитлари билан танишди.
Бу уй юртимиздаги обод ҳовлилардан бири. 10 сотих томорқада мевали ва манзарали дарахтлар, сабзавотлар экилган. 30 бош наслли курка боқилиб, бир йилда 25 миллион сўмгача қўшимча даромад олинмоқда.
Давлатимиз раҳбари бу саъй-ҳаракатларни маъқуллаб, мана шундай обод хонадонлар кўпайиши кераклигини таъкидлади.
Президент Шавкат Мирзиёев посетил дом Дониёра Юлдашева, жителя махалли Ширин Сырдарьинского района, и побеседовал с членами семьи.
У себя во дворе площадью 10 соток семья выращивает фруктовые и декоративные деревья, овощи, содержит 30 породистых индеек и с этого получает в год до 25 миллионов сумов дополнительного дохода.
Глава государства высоко оценил хозяйство и отметил, что таких благоустроенных дворов должно быть как можно больше по всей стране.
#Mirziyoyev #safar #Sirdaryo #mahalla
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Япония Либерал-демократик партияси етакчиси Фумио Кисидага унинг мамлакат Бош вазири этиб сайлангани муносабати билан табрик йўллади.
Давлатимиз раҳбарининг мактубида мамлакатларимизнинг биргаликдаги саъй-ҳаракатлари билан Ўзбекистон-Япония ҳамкорлигида мавжуд улкан салоҳият халқларимиз фаровонлиги йўлида ҳар томонлама рўёбга чиқарилишига ишонч билдирилган.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев поздравил лидера Либерально-демократической партии Японии Фумио Кисиду с избранием Премьер-министром страны.
В послании главы нашего государства выражена уверенность в том, что совместными усилиями двух стран будет обеспечена всесторонняя реализация огромного потенциала узбекско-японского сотрудничества на благо наших народов.
#Mirziyoyev #qutlov #Yaponiya #hamkorlik
Давлатимиз раҳбари Гулистон шаҳрининг Янги ҳаёт маҳалласида қурилган янги уйларни кўздан кечирди.
Бу ерда 2019-2020 йилларда 14 та кўп қаватли уй қурилган. Бугунги кунда яна 7 та 9 қаватли уй қурилиши бошланган. Улардаги 504 та хонадондан 100 таси кам таъминланган оилаларга имтиёзли равишда берилади.
Шу ерда маҳалла нуронийлари билан самимий мулоқот бўлди.
Глава государства посетил махаллю Янги хаёт в Гулистане и ознакомился с возведенным здесь новым жильем.
В 2019-2020 годах здесь было построено 14 многоэтажных домов. Сегодня началось строительство еще 7 девятиэтажных домов на 504 квартиры, 100 из которых будут предоставлены малообеспеченным семьям на льготных условиях.
Здесь же состоялась искренняя беседа с представителями старшего поколения.