Чилонзор туманидаги маҳаллаларда аҳоли муаммоларини ўрганиш ва бартараф этиш ҳамда ободонлаштириш ишлари давом эттирилмоқда.
“Халқлар дўстлиги” маҳалласида жойлашган 285-сонли Мактабгача таълим муассасаси девори оқланиб, атрофида тозалаш ишлари олиб борилди.
Дарахтларга шакл берилиб, ҳудуддан ўтган газ қувурлари белгиланган тартибда бўялди.
Маҳалладаги 9,10 ва 11-уйлар атрофида ободонлаштириш ва кўкаламзорлаштириш ишлари олиб борилди.
Энг муҳими бу ишда маҳалла аҳли бир ёқадан бош чиқариб ўз ҳиссасини қўшмоқда.
Президент Шавкат Мирзиёев 12 апрель куни Тошкент шаҳрида амалга ошириладиган инвестиция лойиҳалари тақдимоти билан танишди.
Йил якунига пойтахтда қадар қиймати 30 триллион сўмдан зиёд 847 та лойиҳани амалга ошириш ва қарийб 36 мингта иш ўрни яратиш кўзда тутилгани таъкидланди.
Тақдимотда, шунингдек, Андижон шаҳри яқинида қурилиши режалаштирилган “Янги Андижон” турар жой массивининг бош режаси ҳақида ҳам маълумот берилди.
Президент Шавкат Мирзиёев 12 апреля ознакомился с презентацией инвестиционных проектов, которые будут реализованы в городе Ташкенте.
До конца года планируется реализовать 847 проектов на сумму более 30 триллионов сумов и создать около 36 тысяч рабочих мест.
В ходе презентации главе государства также представили мастер-план жилищного массива «Янги Андижон», который планируется построить недалеко от города Андижана.