Ҳудудларда жамоат транспортини ривожлантириш чора-тадбирлари муҳокама қилинди.
Президент қишлоқдан туман марказигача ҳамда у ердан вилоят марказигача бўлган транспорт хизматлари кўламини кенгайтириш ва уларнинг сифатини ошириш зарурлигини таъкидлади.
Йўловчи ташиш харажатларининг бир қисмини субсидиялаш, автобус харид қилиш учун имтиёзли кредитлар бериш, жамоат транспортлари ва бекатларни янгилаш бўйича кўрсатмалар берилди.
Обсуждены меры по развитию общественного транспорта в регионах.
Президент подчеркнул необходимость расширения масштабов и повышения качества транспортных услуг между селами, районными центрами и областным центром.
Даны указания по субсидированию части расходов транспортных предприятий на перевозку пассажиров, выдаче перевозчикам льготных кредитов на приобретение автобусов, обновление парка общественного транспорта и остановок.
#Mirziyoyev #yigilish #jamoattransporti #hududlar
Ўзбекистон ва Россия Президентлари телефон орқали мулоқот қилдилар.
Икки мамлакат ўртасидаги стратегик шериклик муносабатларини янада мустаҳкамлаш ва кўп қиррали ҳамкорликни кенгайтиришнинг долзарб масалалари кўриб чиқилди.
Жорий йилнинг декабрь ойида видеоанжуман шаклида ўтказилиши режалаштирилган давлатимиз раислигидаги МДҲ саммитига тайёргарлик кўриш масаласига алоҳида эътибор қаратилди.
Состоялся телефонный разговор Президентов Узбекистана и России.
Рассмотрены актуальные вопросы дальнейшего укрепления отношений стратегического партнерства и расширения многопланового сотрудничества между двумя странами.
Особое внимание уделено подготовке запланированного на декабрь этого года саммита СНГ, который состоится под председательством нашего государства в формате видеоконференции.