Президент Шавкат Мирзиёев Тошкент шаҳрида янги йўл ва кўприк лойиҳаси билан танишди.
Жами 5,6 километрлик йўл соатига 3 мингта транспорт воситасини ўтказиш қувватига эга бўлади. Лойиҳа натижасида Сергели туманига транспорт қатнови тирбандлиги 50 фоизга, ҳаракат вақти 20-25 минутга камаяди.
Шу ерда Тошкент шаҳрининг транспорт концепцияси ва инвестиция лойиҳалари тақдимоти ўтказилди.
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с проектом новой улицы и путепровода в городе Ташкенте.
Новая улица общей протяженностью 5,6 километра будет способна пропускать 3 тысячи транспортных средств в час. В результате реализации проекта автомобильный трафик в сторону Сергелийского района снизится на 50 процентов, время в пути сократится на 20-25 минут.
Состоялась презентация Транспортной концепции столицы и инвестиционных проектов.
#Mirziyoyev #tanishuv #transport #investitsiya
Урганч шаҳрида йўл-транспорт ҳодисаларининг олдини олиш мақсадида ички ишлар органларининг соҳавий йўналишлари ҳамкорлигида олиб борилаётган тарғибот-ташвиқот ишлари тўғрисида
5 июнь соат 19:00 да "Сардоба" ҳужжатли фильмининг 2-қисми ИИВнинг Youtube каналида
Сирдарё вилоятида фуқаролиги бўлмаган шахсларга Ўзбекистон Республикаси фуқаролиги бериш ишлари жадал суратларда олиб борилмоқда
В Сырдарьинской области интенсивно ведется работа по предоставлению гражданства Республики Узбекистан лицам без гражданства
Айни кунларда Зомин туманидаги Жиззах вилояти ИИБга қарашли Ёрулла Норбеков номидаги ёзги болалар оромгоҳида қурилиш ва таъмирлаш ишлари амалга оширилмоқда