Янги тартибга кўра етказиб бериш хизматини кўрсатувчи лицензиясига эга бўлган, йўналишсиз таксилар ҳайдовчилари “махсус комбинезон” (шахсий химоя кийими), тиббий қўлқоп ва ниқобларда фаолият олиб бориши лозим
⚡️ Ички ишлар вазирлиги матбуот котиби Шохрух Ғиёсов иштирокида брифинг
1-Савол. Мен 2020 йил Бухора Вилояти ИИВ академик лицейига ҳужжат топширдим. Имтиҳонлар қай тарзда олиб борилади? Карантин туфайли имтиҳонга ўзгартириш киритилиши мумкинми?
© UzReport.news ва studio_67
3-Савол. Мени шаҳар четида деҳқончилик учун ерим бор, ўзим эса шаҳарда яшайман. Мен дала ишларини давом эттириш учун ўз шахсий автомобилимда чиқсам бўладими? Постлардан ўтаётганимда саволлар бўлса қандай ҳужжатлар бўлиши керак ёки мен нима қилишим зарур (рус тилида)?
4-Савол. Қўшнимнинг велосепедини миниб чиққан эдим мени ички ишлар ходимлари тўхтатишди. Уни олиб, жарима майдонига қўйишган. Велосипедни қачон олсам бўлади?
5-Савол. Мен Асака шаҳриданман. Турмуш ўртоғим маҳкум 2019 йил ноябрда муҳтарам Президентимизга авф ёзганлар.12 ноябрда з/х 2133 билан Жазони ижро этиш бош бошқармасидан жавоб келган. Куриб чиқилиб авф берилади дейилганди. Энди карантин сабабли авф берилмайдими?
6-Савол. Менинг укам камоқда жазони ўтаяпти. У билан кўришиш, керакли нарсаларни бериб юбориш мумкинми?
7-Савол. Етказиб бериш хизмати билан шуғулланувчи такси хизматлари ҳимоя комбинезонларини қаердан олса бўлади?