Каналимизга аъзо бўлишни унутманг!
Эрта тонгда уйғонган Солиҳа ётоқхонасидан чиқибоқ отасининг оёқ кийимларини қидирди. Тополмагач, ҳафсаласи пир бўлди.
Нонушта пайти онасига ёрилди:
— Нега дадам ишга кетаверади, уни соғиндим. Шаҳлонинг, Гулининг, Ҳилоланинг дадалари уйда, ишга чиқишмаяпти.
¬— Қизим, отанг ички ишлар органи ходими, одамларнинг осойишталигини сақлаши керак. Ҳозир карантин пайти бўлгани учун иши жуда кўпайган, — дея жавоб қайтарди онаси.
Қизалоқ билмайдики, отаси ҳар куни блок постда ўнлаб ҳайдовчи ва фуқаролар билан мулоқотда бўлади. Унинг кимдандир инфекция юқтириб олиши эҳтимоли ҳам йўқ эмас.
Қизалоқ отаси ишга кетишдан олдин уйқудаги қизининг пешонасидан ўпмай қўйганлигини ҳам билмайди.
Алижон АБДУСАТТОРОВ,
Жиззах вилояти.
⚡️ Ички ишлар вазирлиги матбуот котиби Шохрух Ғиёсов иштирокида брифинг
1-Савол. Мен 2020 йил Бухора Вилояти ИИВ академик лицейига ҳужжат топширдим. Имтиҳонлар қай тарзда олиб борилади? Карантин туфайли имтиҳонга ўзгартириш киритилиши мумкинми?
© UzReport.news ва studio_67
3-Савол. Мени шаҳар четида деҳқончилик учун ерим бор, ўзим эса шаҳарда яшайман. Мен дала ишларини давом эттириш учун ўз шахсий автомобилимда чиқсам бўладими? Постлардан ўтаётганимда саволлар бўлса қандай ҳужжатлар бўлиши керак ёки мен нима қилишим зарур (рус тилида)?
4-Савол. Қўшнимнинг велосепедини миниб чиққан эдим мени ички ишлар ходимлари тўхтатишди. Уни олиб, жарима майдонига қўйишган. Велосипедни қачон олсам бўлади?
5-Савол. Мен Асака шаҳриданман. Турмуш ўртоғим маҳкум 2019 йил ноябрда муҳтарам Президентимизга авф ёзганлар.12 ноябрда з/х 2133 билан Жазони ижро этиш бош бошқармасидан жавоб келган. Куриб чиқилиб авф берилади дейилганди. Энди карантин сабабли авф берилмайдими?