2023-yilning 11-aprel kuni Fargʻona viloyati IIB JXX JTSB PPX 1-otryad xodimlari tomonidan oʻtkazilgan tezkor tadbir davomida, Sh.Rashidov koʻchasida shubxali tarzda toʻxtab turgan …
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг иккинчи Тошкент халқаро инвестиция форумининг очилиш маросимидаги нутқи
Выступление Президента Республики Узбекистан Шавката Мизиёева на открытии второго Ташкентского международного инвестиционного форума
Address by the President of the Republic of Uzbekistan H.E. Shavkat Mirziyoyev to the participants of the Second Tashkent International Investment Forum
Иккинчи Тошкент халқаро инвестиция форуми ўз ишини бошлади. Форумнинг ялпи мажлисида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев иштирок этди. Давлатимиз раҳбари ўз нутқида хорижий инвесторлар билан ҳамкорликни кенгайтириш борасидаги янги имкониятларни кўрсатиб ўтди.
Стартовал второй Ташкентский международный инвестиционный форум. В пленарном заседании форума принял участие Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев. В своем выступлении глава государства обозначил новые возможности для расширения сотрудничества с иностранными инвесторами.
#Mirziyoyev #forum #TXIF
Айни кунларда Жиззах вилояти ички ишлар бошқармаси ҳуқуқбузарликлар профилактикаси бошқармаси масъуллари томонидан жойларда “Обод ва хавфсиз маҳалла” тамойилини ҳаётга татбиқ этиш жараёнлари ўрганилмоқда.
Шу йилнинг 30 март куни Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги, Камбағалликни қисқартириш ва бандлик вазирлиги ҳамда Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлигининг кунги қўшма қарори билан “Обод ва хавфсиз маҳалла” тамойили асосида маҳаллаларда хавфсиз муҳитни яратиш механизмлари белгиланди.Мазкур қўшма қарор маҳалла фуқаролар йиғинлари раислари, профилактика инспекторлари, ҳоким ёрдамчилари, хотин-қизлар фаоллари ҳамда ёшлар етакчиларининг ҳуқуқбузарлик ва жиноятларнинг олдини олишга оид масъулиятини янада оширишни назарда тутади. Яъни ушбу тизим вакиллари ҳуқуқбузарлик содир этишга мойил ёки ҳуқуқбузарликдан жабрланиш эҳтимоли юқори бўлган шахсларга ҳуқуқий, ижтимоий, психологик, тиббий, педагогик ва бошқа турдаги ёрдам кўрсатишлари зарур этиб белгиланди.