При неполной или неправильной регистрации документов в онлайн системе документы приниматься не будут.
Подключение к телеграм каналу Министерства высшего и среднего специального образования 👇👇👇
​​ОТМларда таништирув ҳафталиги: 1-курс талабаларига анъанавий дарслар бўлиб ўтмоқда
👉 Тошкент вилояти Чирчиқ давлат педагогика институтида 1-босқичга тавсия этилган талабалар учун танишув дарслари бўлиб ўтмоқда. Институт ректори талабаликка тавсия этилган талабаларни табриклаб, илм-ҳунар ўрганиш борасида ҳам тенгдошларига намуна бўлишлари лозимлигини таъкидлади.
Талабалар институтдаги дарс жараёнлари билан яқиндан танишдилар. Масъуллар томонидан масофавий таълим платформасидан қай тартибда фойдаланиш лозимлиги тўғрисида тушунтириш ишлари олиб борилди. Масофавий таълим жараёнида амалга оширилиши лозим бўлган босқичларни ўз ичига олган тарқатма материаллар тарқатилди.
👉 Денов тадбиркорлик ва педагогика институтида 16 та таълим йўналиши бўйича 1-курсга қабул қилинган талабаларни ўқув жараёни билан таништирув ҳафталиги бошланди.
Ҳафталик доирасида институтда ўқув жараёнини ташкил этиш тартиби, тўлов шартнома шартлари, ўқитиладиган фанлар сони, профессор-ўқитувчилар тўғрисида талабаларга зарурий маълумотлар берилмоқда ҳамда талабалар масофавий ўқитиш тизимининг ишлаш тартиби билан таништирилмоқда.
👉 Тошкент педиатрия тиббиёт институтида ҳам 1-курсга талабаликка тавсия этилган талаба-ёшлар учун танишув дарслари бошланди.Aнъанавий таълим шаклида бошланган ушбу дарс жараёнлари карантин талабларига тўлиқ риоя қилган ҳолда ташкил этилди. Дарслар кунига 2 жуфтликдан ташкил этилиши белгиланди.
Таништирув дарсларида институт ректорининг 1-босқич талабаларига табриги намойиш этилди ва институт раҳбарияти, деканат ва кафедра профессор-ўқитувчилари таништирилди. Шунингдек, ўтиладиган дарслар, муҳим қоидалар, кредит-модуль тизимида ўқиш тартиблари, масофавий (онлайн) таълим олиш бўйича ҳам муҳим тушунтиришлар берилди.
Танлов ғолиблари 21 октябрь – Ўзбек тили байрами арафасида эълон қилинади.
#OТМ_янгиликлари
Факт 24 | Тошкент давлат юридик университети битирувчилари Буюк Британиянинг Қиролича Мария университетида имтиёзли таҳсил олиш имкониятига эга бўлди.
#Тавсия
Давлат фуқаролик хизматчилари вакант лавозимларининг ягона очиқ портали ҳақида биласизми?
Ушбу порталда давлат органлари ва ташкилотларининг вакант лавозимларини малакали ва энг муносиб номзодлар билан тўлдириш мақсадида очиқ мустақил танловлар эълон қилиб борилади.
Танловда иштирок этиш истагида бўлган номзодлар бир вақтнинг ўзида битта давлат органининг учтагача бўш иш ўрни учун ариза билан мурожаат қилиши мумкин.
Аризалар номзодлар томонидан https://vacancy.argos.uz порталида маълумотларни электрон шаклда тўлдириш орқали амалга оширилади.