2023/2024-o‘quv yilida NavDPIda birinchi kursga 2 ming 937 nafar talaba qabul qilindi.
Bugungi kunda oliy ta'lim muassasalaridagi asosiy masalalardan biri talabalarni turar joy bilan ta'minlashdir. Bu borada barcha oliy ta'lim muassasalarida talabalarni turar joy bilan ta'minlash va ijara xonadonlariga joylashtitsh markazlari tashkil etilgan bo'lib, xususan O'zbekiston milliy universiteti va Toshkent davlat texnika universiteti bu borada talabalarga amaliy yordam ko'rsatib kelmoqda.
➖ ➖ ➖
Сегодня одной из важных задач высших образовательных учреждений является обеспечение проживания студентов. В связи с этим во всех высших образовательных учреждениях созданы центры по обеспечению студентов жильем и размещению их в съёмном жилье. Так, оказывается практическая помощь студентам в Национальном университете Узбекистана и Ташкентском государственном техническом университете.
Today, one of the important tasks of higher educational institutions is to provide accommodation for students. In this regard, centers for providing students with housing and placing them in rented housing have been created in all higher educational institutions. Thus, practical assistance is provided to students at the National University of Uzbekistan and the Tashkent State Technical University.
24-avgust kuni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining birinchi oʻrinbosari Komiljon Karimov Termiz davlat pedagogika instituti rektori lavozimiga tayinlangan Xasanov Azizbek Baxtiyorovichni viloyatdagi barcha oliy ta'lim muassasa rahbarlariga hamda institut jamoasiga tanishtirdi.
Shuningdek tadbirda Oʻzbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti rektori Sherzodxon Qudratxoʻja, viloyat hokimi o‘rinbosari Ilhom Safarov hamda institut professor-o‘qituvchilari ishtirok etdi.
Tashrif davomida K.Karimov institutning yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik holati, ta’lim jarayonlarining tashkil etilishi, talabalar turar-joylari hamda o‘quv binolarida yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishdi.
24 августа первый заместитель министра высшего образования, науки и инноваций Комилжон Каримов представил руководителям всех высших образовательных учреждений и коллективу ТГПИ Хасанова Азизбека Бахтиёровича, назначенного ректором Термезского государственного педагогического института.
On August 24, First Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation Komiljon Karimov introduced Khasanov Azizbek Bakhtiyorovich, appointed rector of the Termez State Pedagogical Institute, to the heads of all higher educational institutions and the staff of the TSPI.