“Talabalar teatr studiyalari” tanlovining hududiy bosqich g‘oliblari aniqlanmoqda
➡️ Toshkent viloyatidagi oliy ta’lim muassasalar o‘rtasida tanlovining 2-hududiy bosqichi Chirchiq davlat pedagogika universitetida o‘tkazildi. Ushbu bellashuvda Erkin Vohidovning “Matmusa” musiqali dramasini sahnalashtirgan Toshkent davlat agrar universitetining “Iste’dod” jamoasi 1-o‘rinni egallab, tanlovning mintaqaviy bosqichida ishtirok etish uchun yo‘llanmaga ega bo‘ldi.
➡️ Farg‘ona viloyati musiqali drama teatrida bo‘lib o‘tgan FarDU, FarPI, QDPI, FJSTI hamda TDTU QF talabalar teatr studiyalari jamoalari o‘rtasidagi bellashuvda Farg‘ona politexnika institutining “Qirguli” talabalar teatr studiyasi 1-o‘rinni egalladi va tanlovning mintaqaviy bosqichida ishtirok etish imkonini qo‘lga kiritdi.
➡️ Tanlovning Namangan viloyati bosqichi Namangan viloyati musiqali drama teatrida NamMTI, NamDU, NamDPI, NamDCHTI jamoalari o‘rtasida tashkil etildi. Tanlov natijalariga ko‘ra hakamlar hay’ati tomonidan Namangan davlat universitetining “Nihol” hamda Namangan muhandislik-texnologiya institutining “Humo” jamoalari tanlovining mintaqaviy bosqichida ishtirok etish uchun yo‘llanmaga ega bo‘lishdi.
➡️ Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida joylashgan oliy ta’lim muassasalari o‘rtasidagi tanlovning hududiy bosqichi Jizzax viloyat musiqali drama teatrida tashkil etildi. Bellashuv yakuniy natijalariga ko‘ra tanlovning mintaqaviy bosqichida ishtirok etish huquqini Jizzax politexnika institutining “Ibrat” jamoasi qo‘lga kiritdi.
☝️ “Talabalar teatr studiyalari” tanlovining hududiy bosqichi joriy yilning 7-mart kuniga qadar davom etadi.