То же правонарушение, совершенное повторно в течение года после применения административного взыскания, — влечет наложение штрафа на должностных лиц и служащих от пяти до десяти минимальных размеров заработной платы.
Рамазон ҳайитини нишонлаш тўғрисида Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори
О Праздновании рамазан хайита
“Электрон ҳукумат ривожининг замонавий тенденциялари: интеграциялашган хизматлар, очиқ маълумотлар, электрон иштирок ва рақамли технологиялар”
мавзусидаги халқаро семинар доирасида Давлат хизматлари агентлиги Тошкент шаҳар бошқармасида экспертлар билан учрашув ташкил этилди.
«Современные тенденции развития электронного правительства: интегрированные услуги, открытые данные, электронное участие и цифровое технологии»
в рамках международного семинара под этим названием в управлении города Ташкента Агентства государственных услуг состоялась встреча с экспертами.
Подробнее:
Ҳурматли фуқаролар!
1 июнь куни энг ёрқин байрамлардан бири — Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни нишонланади.
Фарзандларимиз мавжуд бўлган энг азиз неъматимиздир. Бизнинг энг катта масъулиятимиз — болалар ривожланиши учун қулай шарт-шароит яратиш, уларнинг истеъдод ва қобилиятларини рўёбга чиқариш ва бахтли бўлишлари учун барча имкониятларни яратиш.
Ватанимиз фаровон келажагини фақатгина фарзандларимизни ҳимоя қилиб қуришимиз мумкин. Ишончимиз комилки, болаларимизга улашган самимий эътибор, севги ва илиқлигимиз, келажакда, албатта, ўзбекистонликларнинг янги авлодлари эришган ютуқ ва муваффақиятларга айланади.
Сизларга ва фарзандларингизга сиҳат-саломатлик, тинчлик-хотиржамлик, бахт ва қувончларни тилаб қоламиз!
Уважаемые граждане!
1 июня отмечается один из самых светлых праздников – Международный день защиты детей.
Дети – самое ценное, что у нас есть. Наша прямая обязанность – обеспечить детям комфортные условия для развития, дать возможность реализовать свои таланты и способности, приложить все усилия, чтобы дети были счастливыми.
Только оберегая их, мы сможем построить благополучное будущее нашей Родины. Мы уверены, что искреннее внимание, любовь и тепло, которые мы дарим детям, обязательно обернутся успехами и достижениями новых поколений узбекистанцев.
Искренне желаем Вам и Вашим детям здоровья, мира, счастья и радости!
БУГУН БИЗ МУҲИМ НАРСАНИ ЭСЛАТМОҚЧИМИЗ
Бугун ёрқин байрамлардан бири бўлган Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни нишонланмоқда.
Халқаро болалар куни — бу, авваламбор, катталарга болаларнинг яшаш, фикр ва дин эркинлиги, таълим, дам олиш каби ҳуқуқларини ҳурмат қилиш, жисмоний ва руҳий зўравонликдан ҳимоя қилиш, болаларни мажбурий меҳнатдан муҳофаза қилиш зарурлигини эслатади.