‼️Чиноз Тумани Фавқулодда вазиятлар бўлими огоҳлантиради
☀️Тошкент вилояти Гидрометеорология бошқармасининг жорий йил 2 май кунидаги 16-03/130-сонли ахборот хабарномасига асосан 4 июндан 7 июнгача Эрон ҳудудидан иссиқ ҳаво кириб келишининг кучайиши ҳисобига Тошкент вилояти ҳудудида ҳарорат кўтарилиши кутилмоқда.
☀️Ушбу кунларда ҳаво ҳарорати иқлимий меъёрлардан 7-10° га юқори бўлади. Кундуз кунлари ҳаво 40-43° гача, жанубда ва чўл ҳудудларида баъзи жойларда 44-46° гача исийди.
☀️Республика бўйича баъзи жойларда шамол чангли бўрон билан 17-22 м/с гача кучайиши мумкин.
Юқори хавфли ҳудудларда жойлашган аҳоли ва хўжалик объектларини ҳимоя қилиш учун зарур чораларни кўришингизни сўраймиз.
@chinozhokimligi
Aҳолини рўйхатга олиш 2023: "Янги Ўзбекистоннинг бир қисми бўл! "
Ўзбекистон Республикасида аҳолини рўйхатга олиш 2023- йилнинг 1-25-ноябр кунлари ўтказилиши ва Ўзбекистон Республикасида аҳолини синов тариқасида рўйхатга олиш тадбири 2021- йилнинг 1-25- ноябр кунлари Aндижон вилоятининг Хўжаобод тумани, Тошкент вилоятининг Юқори Чирчиқ тумани, Хоразм вилоятининг Хива шаҳри ҳамда Тошкент шаҳрининг Яшнобод туманида амалга оширилади.
Шунингдек, Aҳолини рўйхатга олиш жараёни орқали ишончли маълумот, узоқ муддатли прогнозлар, давлатнинг ижтимоий–иқтисодий ривожланиши ва аҳоли бандлигини таъминлаш дастурларини ишлаб чиқиш, барқарор ривожланиш миллий мақсадлари индикаторларини шакллантириш, меҳнат ресурслари жойлашуви ва улардан фойдаланиш жараёнларини ўрганиш ҳамда илмий тадқиқотларни олиб бориш учун муҳим ҳисобланади.