Jumladan, viloyat Ichki ishlar boshqarmasi Tezkor-tergov qidiruv xizmatida rivoji yo‘lida uzoq yillar smarali xizmat qilib, hozirda nafaqaga chiqgan faxriylar xonadoniga borilib, samimiy tabriklab, ularga viloyat IIB boshligʻi polkovnik Shuxrat Aliyevning bayram tabrigi yetkazildi.
🇺🇿 Buxoro viloyati IIB Axborot xizmati
Buxoro viloyat 3-sektor rahbari Romitan tumanida sayyor qabul o‘tkazdi
Batafsil o‘qing:
Бухоро вилоят 3-сектор раҳбари Ромитан туманида сайёр қабул ўтказди
Батафсил ўқинг:
Mehmonlarimiz xavfsizligi — ishonchli qo‘llarda!
Viloyatimizga tashrif buyurayotgan barcha mahalliy va xorijiy mehmonlarga yanada qulay sharoitlar yaratib berilayotgani, Xavfsiz turizmni ta'minlash boshqarmasi xodimlarining faoliyati soha rivojiga qolaversa, sayyohlik salohiyati boy bo‘lgan zamin to‘g‘risida yanada ijobiy xulosalar shakllanishida muhim ahamiyat kasb etmoqda.
Surxondaryo viloyat IIB Xavfsiz turizmni taʼminlash boshqarmasi xodimlari kuzatuvidagi mehmonlarga Buxoro viloyati IIB Xavfsiz turizmni taʼminlash boshqarmasi xodimlari hamrohlik qilishdi.
Mehmonlarga Buxoro viloyati IIB Xavfsiz turizmni taʼminlash boshqarmasi xodimlari tomonidan shahrimizning diqqatga sazovor joylari to‘g‘risida maʼlumotlar berildi.
Profilaktik targ‘ibot tadbirlari davom etmoqda
Buxoro viloyatida “Qurol to‘g‘risidagi qonunchilik takomillashtirilishi hamda ayrim qonun hujjatlariga o‘zgartish va qo‘shimchalar kiritish haqida” qabul qilingan qonunni aholi orasida keng tushuntirish, qaror talablarining bajarilishi yuzasidan zaruriy tayyorgarlik choralarini koʻrish borasida bir qator targʻibot ishlari amalga oshirilmoqda.
Jumladan, Jondor tumani IIB xodimlari tomonidan tuman hududidagi 52 ta mahalla fuqarolar yigʻinlarida ov quroliga ega boʻlgan fuqarolar oʻrtasida targʻibot ishlari olib borildi.
Bunda Oʻzbekiston Respublikasining qurol toʻgʻrisidagi qonun hujjatlari orqali kiritilgan oʻzgartirishlar, yangi turdagi oʻrnatilgan qoidalar yuzasidan tushuntirishlar berilib, kelgusida barcha ov quroliga ega boʻlgan fuqarolar tomonidan ushbu qoidalarga qatiy amal qilishlari aytib oʻtildi.