Buxoro viloyati Ichki ishlar organlari faoliyatiga oid xabarlar, viloyat hududida sodir bo‘lgan voqea va hodisalar haqida batafsil maʼlumotlar
Ozarbayjon Respublikasi Davlat turizm agentligi vakillaridan iborat delegatsiya Buxoroda bo‘ldi
Joriy yilning 15-iyun kuni Buxoroyi sharifga Ozarbayjon Davlat turizm agentligi vakillaridan iborat delegatsiya ijodiy safari tashkil etildi.
Tashrif doirasida viloyatda joylashgan hunarmandchilik markazlari, Buxoro shahrida restavratsiya qilingan madaniy meros obyektlari hamda diqqatga sazovor joylari bilan yaqindan tanishildi.
Bunda, viloyat Ichki ishlar boshqarmasi Xavfsiz turizmni ta’minlash boshqarmasi xodimlari tomonidan mehmonlar xavfsizligi to‘liq ta’minlandi.
Shuningdek, delegatsiya vakillari viloyat IIB Xavfsiz turizmni ta’minlash boshqarmasi binosiga tashrif buyurib, xodimlar uchun yaratilgan shart-sharoitlar va viloyatga tashrif buyurayotgan sayyohlarning xavfsizligini ta’minlash borasida olib borilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishdilar. Bu borada ularga taqdimot qilinib, ma’lumotlar berildi va o‘zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javob oldilar.
🇺🇿 Sayt|Telegram|Facebook|Instagram|YouTube
Buxoroda bolalar bilan bog‘liq yo‘l-transport hodisalarini oldini olish bo‘yicha viloyat Ichki ishlar boshqarmasi Jamoat xavfsizligi xizmati Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi hamda Huquqbuzarliklar profilaktikasi boshqarmasi hamkorligida yozgi oromgohlarda yoshlar o‘rtasida targ‘ibot-tashviqot ishlari amalga oshirilmoqda.
Бухорода болалар билан боғлиқ йўл-транспорт ҳодисаларини олдини олиш бўйича вилоят Ички ишлар бошқармаси Жамоат хавфсизлиги хизмати Йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси ҳамда Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси бошқармаси ҳамкорлигида ёзги оромгоҳларда ёшлар ўртасида тарғибот-ташвиқот ишлари амалга оширилмоқда.