🌡Ҳарорат кечаси +5/+7 даража, кундузи +14/+17 даража илиқ бўлиши кутилмоқда.
ИЖТИМОИЙ ҲИМОЯГА МУҲТОЖ ОИЛАЛАРГА САҲОВАТ КЎРСАТИЛДИ
Юртимизда ҳеч бир инсон давлат ёки жамият эътиборидан четда эмаслигини яққол ҳис этмоқда. Бунга мисол қилиб, уларнинг дарду ташвишларига жойларда “халқ розилиги” йўлида меҳнат қилаётган инсонларнинг фаолиятига назар солишнинг ўзи кифоя.
Бугун, Бўстон туман ҳокимлиги томонидан маҳаллаларда истиқомат қилувчи кам таъминланган, ижтимоий ҳимояга муҳтож, ногиронлиги бўлган оилаларга кенг турдаги озиқ - овқат маҳсулотлари топширилди.
Хайр ва саҳоват, яъни муҳтож инсонларга ёрдам кўрсатиш, инсонпарварлик қилиш ҳар бир шахс учун энг олий сифатлардан бири ҳисобланади.
БЎСТОНДА ЖЎЖАЛАР БЕПУЛ ТАРҚАТИЛМОҚДА
Туман ҳокимлиги ташаббуси билан "Chikken house" МЧЖ томонидан 12 000 та жўжа олиб келинди. Ушбу жўжалар туманнинг оғир худудига кирувчи маҳалла фуқаролар йиғинларига берилиб, эхтиёжманд оилаларга бепул тарқатилди. Улар ўзлари учун даромад манбаига эга бўлдилар.