Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Шанхай ҳамкорлик ташкилоти саммитидаги нутқи
Выступление Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева на саммите Шанхайской организации сотрудничества
Президент Шавкат Мирзиёев Шанхай ҳамкорлик ташкилотига аъзо давлатлар раҳбарлари кенгашининг навбатдаги мажлисида иштирок этди ва ўз нутқида бир қатор аниқ таклифларни илгари сурди.
Ташкилотга аъзо ва кузатувчи мақомидаги давлатлар делегацияларининг раҳбарлари устувор йўналишларда кўп томонлама муносабатларнинг бугунги ҳолатини таҳлил қилиб, уларни ривожлантириш истиқболларини муҳокама қилдилар, шунингдек, халқаро ва минтақавий аҳамиятга молик долзарб масалалар юзасидан фикр алмашдилар.
Президент Шавкат Мирзиёев принял участие в очередном заседании Совета глав государств-членов Шанхайской организации сотрудничества. В своем выступлении лидер нашей страны выдвинул ряд конкретных предложений.
Главы делегаций проанализировали современный уровень и перспективы развития многосторонних отношений по приоритетным направлениям, а также обменялись мнениями по актуальным международным и региональным вопросам.
#Mirziyoyev #sammit #ShHT #hamkorlik
Доктор Максудова Инновацион Клиникаси Беруний филиали Янгиликлар билан Сизни хурсанд қилишда давом этамиз! Бизнинг бу сафарги ташриф буюрувчи шифокоримиз Офтальмолог Нигматов Баходир Файзуллаевич 2-кун, 13-14 ноябр кунлари клиникамизда сизга Капсулотомия (Иккиламчи катаракталарни лазер нури ёрдамида тозалаш), Лазер иридэктомия (глаукома касалликларида кўз ички босимини лазер нури ёрдамида тушириш), Тўр парда периферик лазеркоагуляцияси (Миопия юқори даражаларида тўр пардани лазер нури ёрдамида мустахкамлаш), Диабетик ретинопатияларда тўр парда лазеркоагуляцияси (Қандли диабет билан касалланган беморларда кўздаги асоратларни олдини олиш) бўйича Сизларга ўз ёрдамини кўрсатишга тайёр! Тел: 61-524-5003