Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi | АРГОС
⚡️Ўзбекистонда жамият бошқаруви бўйича олиб борилаётган тадқиқот ишлари таҳлил қилинди
Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги бир гуруҳ масъуллари Туркия Республикаси Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Тадқиқотлар ва таълим маркази (AREM) вакиллари билан учрашди.
Мулоқот аввалида Агентлик вакиллари ягона кадрлар сиёсатини амалга оширишда ташкилот томонидан амалга оширилаётган муҳим стратегик йўналишлар ҳақида маълумот берди.
Соҳани ягона қоидалар асосида тартибга солиш имконини берувчи “Давлат фуқаролик хизмати тўғрисида”ги қонун қабул қилингани маълум қилинди ва унинг стратегик аҳамияти ҳақида фикр билдирилди.
AREM вакиллари мазкур Қонун соҳада муҳим қадам эканлигини билдириб, Қонун билан тартибга солинаётган ишга кириш тизими, лавозимларнинг малака даражалари, хизматчилар фаолияти самарадорлигини баҳолаш, ротация механизми бўйича қатор саволларига жавоб олишди.
Шундан сўнг, AREM вакиллари томонидан Ўзбекистонда жамият бошқаруви бўйича олиб борилаётган тадқиқотлар ҳақида маълумот берилди, натижалар таҳлил қилинди.