▪️ Телеграм: t.iss.one/vacancy_argos
Мурожаат йўлланг @vacancy_argos_bot
⚡️Президент Шавкат Мирзиёев Грузия Бош вазирини қабул қилди
Бугун Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев мамлакатимизда расмий ташриф билан бўлиб турган Грузия Бош вазири Ираклий Гарибашвилини қабул қилди.
Учрашувда икки мамлакат ўртасидаги амалий ҳамкорлик, энг аввало, транспорт ва логистика, савдо ва саноат кооперациясига доир қўшма лойиҳа ва дастурларни илгари суриш истиқболлари кўриб чиқилди.
⚡️ Очиқ танлов тизими иштирокчилари учун test.argos.uz саволларидан намуналар эълон қилинмоқда!
Кўпсонли танлов иштирокчилари таклифларига асосан, test.argos.uz — давлат хизматчиларини синовдан ўтказиш модулидаги тест саволларидан намуналар эълон қилиб келинмоқда.
Бунда ҳар бир йўналишдан биттадан (жами 5 та) савол викторина шаклида бериб келинмоқда. Сиз саволга нотўғри жавоб берганингизда ҳам тўғри жавобни билиш имкониятига эга бўласиз!
❗️Эслатиб ўтамиз, эълон қилинадиган саволлар намуналари Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги томонидан модулга қўшилган бўлиб, умумий саволлар вазнининг 50%ни ташкил этади.
Ўз билимингизни синовдан ўтказиб боринг!
Каналга ўтишt.iss.one/testargosuz
Конституцияга ўзгартиш ва қўшимчалар киритиш тўғрисидаги қонун лойиҳасининг умумхалқ муҳокамаси доирасида 88 мингга яқин таклифлар тақдим этилган.
Уларнинг аксарияти 1341 қисқа рақами ва meningkonstitutsiyam.uz платформаси орқали билдирилган.
Умумхалқ муҳокамаси 1 августга қадар давом этади.
⚡️Мамлакатимиз етакчиси Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг навбатдаги Маслаҳат учрашуви доирасидаги тадбирларда иштирок этади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қирғиз Республикаси Президенти Садир Жапаровнинг таклифига биноан 20 июль куни Чўлпонота шаҳрига жўнаб кетди.