⚡️Президент ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги фаолиятида
ўтган ҳафтанинг муҳим воқеалари дайжести
▪️Давлат фуқаролик хизматчилари вакант лавозимлари ягона очиқ портали фойдаланувчилари учун эслатма видеоролиги тайёрланди.
▪️“Эл-юрт умиди” жамғармаси стипендиати Илҳомиддин Набижонов ҳақида махсус кўрсатув берилди.
▪️Халқ таълими вазирлиги ҳам Президент ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги билан ҳамкорликда тизимга очиқ мустақил танловлар орқали кадрларни саралаб, ишга қабул қилмоқда.
▪️Давлат фуқаролик хизматчилари вакант лавозимларининг ягона очиқ портали фаолияти юзасидан @vacancy_argos_bot га келган айрим мурожаатларга экспертлар томонидан берилаётган жавоблар ҳақида маълумот берилди.
▪️Айрим тоифадаги ёш мутахассисларнинг лавозим маошига қўшимча устамалар тўлаб келинмоқда.
▪️Ҳафта давомида Ўзбекистон ва хорижда қандай муҳим воқеалар юз берди? Бу ҳақда давлат хизматчиларига маълумот берилди.
▪️Давлат фуқаролик хизматчилари учун навбатдаги ўқув соати ташкил этилди. Жараёндан фотожамланма.
▪️Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги ишга қабул қилишнинг очиқ танлов тизимини янада такомиллаштириш мақсадида ижтимоий сўровнома эълон қилди. Унда респондентлар фаол иштирок этмоқда.
▪️Давлат хизматитига ишга кирмоқчи бўлган номзодлар учун очиқ танловлар юзасидан тавсиявий ролик эълон қилинди.
Бизни кузатаётганингиз учун миннатдормиз!
⚡️“Эл-юрт умиди” жамғармаси Танлов комиссияси 2022 йилдаги 2-стипендия танлови ғолибларини эълон қилади!
Жамғарма Васийлик кенгашининг қарорига мувофиқ, 366 ўринга мўлжалланган 2022 йилдаги 2-стипендия танловида қатнашган қуйидаги номзодлар “Жамғарма стипендиати” деб эътироф этилди.
🇺🇿Президент ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги, “Эл-юрт умиди” жамғармаси танлов ғолибларини юксак ишонч билан самимий қутлайди. Қайси хорижий давлатда бўлмасин, таҳсил олиб, миллий ғурур ва ифтихор билан Ўзбекистонга қайтиб, унинг тараққиётига хизмат қилишингизга ишонамиз!
Эслатма: Стипендия ғолиблари Жамғарма Низомида белгиланган барча ҳужжатларни 2022 йил 29 июлга қадар топширишлари ва хорижга ўқишга кетиш билан боғлиқ барча жараёнларни расмийлаштиришлари тавсия қилинади.
❗️Ғолиблар рўйхати билан ушбу ҳавола орқали танишишингиз мумкин.
⚡️Айни вақтда давлат органлари ва ташкилотларида 2 мингдан зиёд вакант лавозим учун танлов давом этмоқда
Очиқ танловларга ҳужжат топшириш онлайн тарзда амалга оширилади.