Ўз ўрнида, ташкил этилаётган мазкур тренинглар синовдан муваффақиятли ўтгандан сўнг уларни республиканинг бошқа ҳуддудларида ҳам маҳаллий ижро ҳокимияти вакилларининг касбий шаклланишига хизмат қилувчи “касбий ривожланиш куни” сифатида ҳафтада бир бор ўтказиб бориш режа қилинмоқда.
Давлат хизматини ривожлантириш агентилиги Ахборот хизмати
Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги Наманган вилояти филиали ташаббуси билан Ёшлар ишлари агентлиги вилоят бошқармаси билан ҳамкорликда кадрлар селекцияси учун танлаб олинган олий таълим муассасаларидаги фаол, иқтидорли ва илмий салоҳиятли ёшлар билан онлайн конференция ташкил этилди.
Тадбирда Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги томонидан кадрлар селекцияси йўналишида олиб борилаётган ислоҳотлар ҳамда Олий таълим муассасаларининг битирувчи ёшлари ҳамда илмий ходимларининг истиқболли ёш кадрлар захирасини шакллантиришда белгиланган мезонлар бўйича фикр алмашилди.
Маълумот ўрнида, филиал томонидан ҳудуддаги юқори касбий салоҳиятга эга, ташаббускор ва ислоҳотларни амалга оширишда фаол иштирок этувчи кадрлар заҳираси шакллантирилмоқда.
Фонд «Эл Юрт Умиди» совместно с Мирджахоном Турдиевым, членом Международного экспертного совета, исследователем пресстижного Сиракьюзкого университета США, проведут видеоконференцию
В целях ознакомления профильных министерств, ведомств и организаций, ученых, специалистов и исследователей с успешным практическим зарубежным опытом по ранее указанным жизненно важным вопросам, 16 сентября 2020 года в 17:00 (Ташкент), Фонд «Эл Юрт Умиди» в очередной раз организовывает видеоконференцию. На повестке дня будет обсуждаться «Защита прав людей с ограниченными возможностями в Узбекистане с применением опыта престижного Университета Сиракьюза».
🖥В данной видеоконференции примет участие Мирджахон Турдиев, член Международного экспертного совета, который проживает и ведёт свою профессиональную деятельность в США. А также ожидается участия профессора Майкла Шварца (Michael Schwartz) который является директором клиники по правам людей с ограниченными возможностями при Университете Сиракьюза.
#Хоразм
Хабарингиз бор айни вақтларда Хоразм вилоятининг бир қатор туман (шаҳар)ларида ҳоким ва уларнинг ўринбосарлари фаолиятини энг муҳим самарадорлик кўрсаткичлари асосида баҳолаш тизими синовдан ўтказилмоқда.
Бу борадаги ишлар Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги Хоразм вилояти филиали томонидан мониторинг қилиб борилмоқда.
Хусусан, филиал раҳбари И.Хаджиев ва филиал ходимлари Хазорасп ва Янгиариқ туманларида бўлиб, эксперимент доирасида мавжуд ҳолатлар, жараёнлар, натижалар ва муаммолар ўрганилди.
Шу билан бирга жорий йил III чорак якунларида энг муҳим самарадорлик кўрсаткичларини бажариш бўйича аниқ вазифалар белгилаб олинди.
#Фарғона
Куни кеча Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги Фарғона вилояти филиали ташаббуси билан Қува туманида туман ҳокимлари ва уларнинг барча ўринбосарлари фаолиятини (ЭМСК)нинг 2 чорак натижаларини ўрганиш, 3 чорак ҳамда йил якунига қадар қилиниши лозим бўлган вазифалар юзасидан муҳокама йиғилиш ўтказилди.
Йиғилишда давомида паст кўрсаткичлар олган ҳоким ўринбосарлари фаолияти танқид қилиниб, учинчи чорак натижаларига алоҳида эътибор билан ёндашишлари кераклиги юзасидан огоҳлантирилди.
Муҳокама сўнггида сектор раҳбарлари томонидан ҳоким ва унинг ўринбосарлари фаолиятини энг муҳим самарадорлик кўрсаткичларини яхшилаш бўйича штаб фаолияти йўлга қўйилиши ва ҳар кунлик сўров тизимини жорий қилиш режалаштириб олинди.
Бундан ташқари, кўрсаткичларни бажариш юзасидан “Харакатлар режаси” тасдиқланганлиги ва уни ижроси юзасидан барча масъул раҳбарларга кўрсатмалар берилди.