заместитель председателя правления АО «Алмалыкский ГМК» по цифровизации
⚡️Саноат темир йўл транспорти бошқармаси 3-темир йўл цехи ишчи-ходимлари ва ҳуқуқ-тартиботи назорати ходимлари иштирокида профилактик тадбир ташкил этилди. Тадбир давомида корхонада юз бериши мумкин бўлган ҳодисалар хусусида масъуллар йиғилганларга тушунтиришлар бериб ўтди.
❇️Хусусан, Ўзбекистон Республикаси ИИВ ТҚХБ 1-сонли ИИБ ТБ катта терговчиси, майор А. Расулов давлат мулкини талон-тарож қилиш, ўғрилик ва жиноятни яширишнинг оқибатлари, жиноий ҳолат юз берганда жиноят процессуал тартибда иш олиб бориш ва унга амал қилмасликнинг оқибатлари ҳақида тушунчалар бериб ўтди.
❇️Шунингдек, СТТБ бошлиғининг ТМБ сақлаш бўйича ўринбосари Қ.Душанов ҳам онлайн ўйинлар оқибати, ёшлар ўртасида кузатилаётган ноқонуний ҳатти-ҳаракатлар ҳамда корхонада мобил уяли алоқа воситаларидан фойдаланиш бўйича йўриқнома билан яна бир карра ходимларни огоҳлантириб, тартиб-қоидаларга амал қилиш биринчи навбатда ўзлари учун муҳим эканлиги хусусида гапириб ўтди.
❇️Профилактик тадбир давомида корхона ошхоналари ҳам назорат қилиниб, тегишли тартибда тушунтириш ва тарғибот ишлари олиб борилди.