🌳 Xalqimizda bog’ yaratish, yerga mehr berib, tabiatni asrash asrlar davomida o’lmas qadriyatlarimizdan biri bo’lib saqlanib keladi. Bu qadim an’ana bugun umummilliy harakatga aylanib, “Yashil makon” nomi bilan kishilarni birlashtirmoqda.
🌲 Andijon viloyati Yoshlar ishlari boshqarmasi jamoasi hamda bir guruh ko’ngilli yoshlar ham bugun Andijon shahridagi Eko parkda manzarali daraxt ko’chatlarini ekdilar.
#11_17_noyabr
📆 Haftaning muhim voqea va hodisalari tafsilotlari bilan tanishing.
➡️ Yoshlar ishlari agentligining Andijon hamda Xonobod shahar bo'limlariga rahbar tayinlandi.
➡️ "Bayrog'im - faxrim" chellenjiga start berildi.
➡️ "Mutolaa" ilovasidagi kitobxonlar soni bo'yicha Andijon viloyati respublikada birinchi o'rinni qayd etdi.
➡️ Yoshlar ishlari agentligining Asaka, Baliqchi, Shahrixon tuman bo'limlariga rahbar tayinlanlandi.
➡️ Marhamat tumanida yoshlar jinoyatchiligining oldini olish qaratilgan muhokama yig'ilishi o'tkazildi.
➡️ "Besh tashabbus olimpiadasi" doirasidagi kurash musobaqasining respublika bosqichida andijonlik polvon oltin medalni qo'ylga kiritdi.
➡️ "Konstitutsiya - erkin va farovon hayot garovi" shiori ostida davra suhbati tashkil etildi
➡️ Baliqchi tumanida yoshlarga subsidiya asosida asbob-uskunalar ajratildi.
➡️ Maktab sardorlari saylovlari tashkil etildi.
➡️ Andijonlik faol yoshlar tomonidan “Bayrog’im - faxrim” shiori ostida aksiya o’tkazildi.
➡️ Andijon shahrining eng namunali mahalla yoshlar yetakchilari aniqlandi.
➡️ “Yosh kitobxon” tanlovining sektor bosqichlari o’tktazildi.
➡️ Bo'ston tumanida davlatimiz bayrog'i qabul qilinganining 33 yilligi munosabati bilan avtokarvon tashkil etildi.
➡️ “Vatanparvar bog’i”da “Millat bayrog’i” nomli tadbir o’tkazildi.
➡️ Andijon shahridagi Eko parkda “Yashil makon” aksiyasi bo’lib o’tdi.
🦅 Andijon viloyati Yoshlar ishlari boshqarmasi matbuot xizmati
🇺🇿 Millat faxri - 33 yoshda!
🇺🇿 Davlat bayrog’i uning mustaqilligi, erkin va ozod ekanligini isbotlab, dunyo nigohida ushbu davlatning ramzi sifatida namoyon bo’ladi. Vatan deya kaftida tutish, ko’ksida asrash uchun borlik ramzidir - bayroq.
🇺🇿 Millatimiz faxri, erk-u ozodligimiz ramzi bo’lgan bayrog’imiz 33 yoshda! Barcha yurtdoshlarimizga ushbu sana muborak bo’lsin!
🥈Andijonda yana bir medal
🔥 Qashqadaryo viloyati mezbonlik qilgan "Besh tashabbus olimpiadasi" doirasida sportning voleybol turi bo‘yicha “Ichki ishlar vaziri kubogi” uchun musobaqalarning “B” liga oʻgʻil bolalar o’rtasidagi respublika final bosqichida 16-21 yosh toifasidagi o‘g‘il bolalar Andijon viloyati jamoasi 2-o’rinni egalladi.