Onlarla qeyrətli xanım Hacı Tale Bağırzadənin Allahın müqəddəs adının təhqir olunmasına etiraz olaraq Bakının mərkəzində etiraz aksiyası keçiriblər, onlar həmdə Azərbaycanda Sionist yəhudilərin mövcudluğunun təhlükəsini xatırlayaraq şüarlar səsləndiriblər
Forwarded from İslam Dünyası Xəbərləri
Onlarla qeyrətli xanım bu gün (8 İyun) Hacı Tale Bağırzadənin Allahın müqəddəs adının təhqir olunmasına etiraz olaraq Bakının mərkəzində etiraz aksiyası keçiriblər, onlar həmdə Azərbaycanda Sionist yəhudilərin mövcudluğunun təhlükəsini xatırlayaraq şüarlar səsləndiriblər.
#Azərbaycan
"İslam Dünyası Xəbərləri"
Forwarded from "HUSEYNIYYUN" Azərbaycan İslam Müqaviməti
Bu gün Allah Azərbaycan xalqına nəzər etdi, bu gün İmam Zamanın(ə) qəlbi şad oldu. Bu gün Bakının Mərkəzində Ləbbəykə ya Hüseyn(ə) səsləndi.
Forwarded from Simurq (𝒪𝓇𝓍𝒶𝓃 𝑀ə𝓂𝓂ə𝒹𝑜𝓋)
Ağaclar kəsildi reaksiya gördük,Allah söyülür sükunətdir !
Bismillahir Rəhmanir Rəhim
Ölkədə ictimailəşmiş iki hadisəyə fikir bildirmək istəyirəm ; biri ağac,digəri isə cəlal və cəmal sahibi olan Allah.
Bu həftənin əvvəli qalmaqalla başladı.Yəqin ki, hamınız eşitdiniz.Şəhərin mərkəzi olan Bülbül prospekti istiqamətində Nizami kinoteatr tərəfində xalq qəzeti binası qarşısında parkın ağaclarını kəsib,yerində parkinq tikmək istəyirdilər.Bu hadisə söz söhbətə səbəb olub, ictimailəşdirildi.Məsələ o qədər böyüdü ki, prezidentə çatdı.Günün ikinci yarısında ölkə başçısı dərhal məsələyə münasibət bildirərək, parkinqin sökülməsiylə bağlı qərar çıxardı. Nəticədə mətbuat konfransı təşkil olunaraq, ağacların kəsilməsinə və yerində parkinq tikilməsinə təşəbbüs göstərən şəxs üzr istəyib, "səhv etmişəm,bilməmişəm" dedi.Bu yaxşı haldır.Prezidentin tez reaksiyası bunu göstərdi ki,o öz yerindədir.Amma əmması vardır.
Yeri göyü və onun arasında olan təbiəti,sərvət, neməti,ağacları,gülləri və bütün gözəllikləri yaradaraq bizə bəxş edən Allah təhqir olunur hökümətin əks əməlini görmürük.Hökümətin güc struktorlarının inzibatı binalarında məhkəməyə gedən insanların başına torba keçirib,aparıb,şalvarlarını əyinlərindən çıxarıb, üstəlik bununla yanaşı Allahı söyən şəxslər niyə cəzalanmırlar ?
Artıq iki həftədən çoxdur ki,bu məsələ ictimailəşib desək az olar,artıq siyasiləşməyə doğru gedir.Belə ki,xarici ölkələrdən münasibətlər bildirilir,müsahibələr alınır.Bəs niyə görə yuxarıdan bu məsələyə aydınlıq gəlmir ?
Məgər bu məsələ ağacdan balaca mövzudur ? Ağaclar ətraf mühitə yəni bütün canlılara və bizə oksigen verir deyə müdafiə olunur,lakin ağacın özünə oksigen verən Allah unudulur.Bu nə müsəlmançılıqdır,bu nə ədalətdir ?
“Bakı,islam mədəniyyətinin paytaxtıdır” deyilir, bəs necə olur ki,islamçıların şalvarları çıxarılır ? Əgər hökümətin bu işi düzdürsə onda çıxın deyin ki, "yaxşı edirik,belə də olmalıdır".Biz də işimizi bilək.Uşaq da,böyük də bilir ki,bu hərəkətlər nə bizim dinimizlə,nə də mintalitetimizlə düz gəlmir.Bu lazımsız hərəkətlər "Bakı islam mədəniyyətinin paytaxtıdır" fikrinə qarşı şəkk,şübhələr yaradır, xələl gətirir.Artıq bu cümlənin səmimi yox,daha çox siyasi xarakter daşıdığı görsənir.Əgər belə deyilsə,Allahı söyən şəxsi axtarıb,tapıb, cəzalandırın.O zaman bu deyilən sözün düzgünlüyü öz təsdiqini tapacaq.Sizin ki, gücünüz var,niyə bu məsələyə soyuq yanaşırsınız ?
Bu məsələni araşdırmağın ən birinci faydası elə hakimiyyətin özünə olacaqdır.Cinayət məcəlləsində deyilir ki,əgər məhkəmədə hakim məhkum tərəfindən təhqir olunarsa,təhqir edən şəxs cəzalanmalıdır.Ən böyük və gözəl hakim olan Allah təhqir olunur,bəs o niyə öz cəzasını tapmır və bu məsələyə laqeyd yanaşılır.Mən demirəm tutun,edam edin və ya şallaqlayın,ən azı onun layiqli cəzası nədir göstərin,görək. Dələduz icra başçılarını tutduğu vəzifədən kənarlaşdıran və onların bəzisini həbs edən, MTN-ni dağıdıb,DTX quran kəs Allahı təhqir edən kəsi də cəzalandıra bilər.Bu addımı atmağı sizdən gözləyirik.Necə ki,ağac kəsiləndə reaksiya verdiniz eləcə də Allahı söyənlərə qarşı da əks əməl göstərin.
Ümid edirik ki,bu məsələ acı bağırsaq kimi uzanmayacaq və tezliklə öz həllini tapacaq. Möminlər və müsəlmanlara gəldikdə,bəsirətli və diqqətli olsunlar !
İslam dini öz ardıcıllarını radikal yox,azad tərbiyə edən dindir.Biz ruhanilər də insanlara dini sevgi öyrədirik,yəni dini qeyrət. Cavanlarımızı radikal edən hökümətin bəzi lazımsız məmurlarıdır.Qoy bunu da deyim yazım yarımçıq qalmasın.Azərbaycanda olan bütün ölkələrin səfirlikləri bilsin ki,Azərbaycan müsəlman və cavanlarını radikal edən təcrübəsiz hökümət nümayəndələridir,Qum tələbələri yox.Bu məsələ öz həllini tapmazsa məsuliyyət hökümətin üzərində olacaqdır.