IIV, Yo'l harakati xavfsizligi Bosh boshqarmasi va UNICEF - maktablar atrofida yo'l harakati xavfsizligi (YHX) bo'yicha strategiya va harakatlar rejasini ishlab chiqish uchun so'rov o'tkazmoqda.
So'rovda o'z fikringizni bildiring 👉 @UReportUzbBot
___________________________
Насколько безопасны дороги в школу?
Ежедневно наши дети и близкие идут в школу и мы, конечно, хотим, чтобы они были в безопасности по дороге в школу!
МВД, ГУБДД и ЮНИСЕФ - проводят опрос, чтобы разработать стратегию и план действий по обеспечению безопасности дорожного движения (БДД) вокруг школ.
Выразите мнение в опросе здесь 👉 @UReportUzbBot
🚧 Нурафшон шаҳар ҳудудидан ўтган автомобиль йўлининг маълум қисмида транспорт воситалари ҳаракати вақтинча ⛔️чекланмоқда
⚡️Тошкент вилоятида, хусусан Нурафшон шаҳрида олиб борилаётган кенг кўламдаги ободонлаштириш ва қайта қуриш ишлари муносабати билан айрим автомобиль йўлларида транспорт воситаларининг ҳаракати вақтинчалик тўхтатилмоқда. Жумладан, Нурафшон шаҳар ҳокимининг тегишли фармойишига асосан, эртага, 23 апрель куни 4Р-20 – “Қорасув-Бўка-Бекобод” автомобиль йўлининг 0-2 километрлари оралиғида транспорт воситалари ҳаракати вақтинча тўхтатилади.
‼️Ҳайдовчилардан айланма йўллар орқали ҳаракатланишларини, тартибга 👮🏻♀️солувчиларнинг ишораларига, йўл ⛔️белгилари ва чизиқлари талабларига риоя қилишларини сўраймиз.
Ҳудудларда хизмат кўрсатиш соҳасини ривожлантириш бўйича видеоселектор йиғилиши ўтказилди.
Вилоят, туман ва шаҳар ҳокимликлари томонидан 42 мингта янги лойиҳа режалашитирилгани қайд этилди.
Бюджетдан ва Миллий банк томонидан хизмат кўрсатиш соҳасига жами 500 миллион доллар йўналтирилиши белгиланди.
Маҳаллаларда енгил конструкциялардан хизматлар маркази, шаҳар ва туман марказларида савдо ва хизматлар учун махсус кўчалар ташкил этиш зарурлиги таъкидланди.
Состоялось видеоселекторное совещание, посвященное развитию сферы услуг в регионах.
Отмечалось, что хокимиятами областей, районов и городов сформировано 42 тысячи проектов в этом направлении.
Определено выделение из бюджета и Национальным банком 500 миллионов долларов на развитие сферы.
Указано на необходимость организации центров услуг в махаллях с использованием легких конструкций, специальных торговых улиц в городах и районных центрах.