МВД, ГУБДД и ЮНИСЕФ - проводят опрос, чтобы разработать стратегию и план действий по обеспечению безопасности дорожного движения (БДД) вокруг школ.
мнение в опросе здесь 👉 @UReportUzbBot
🚧 Нурафшон шаҳар ҳудудидан ўтган автомобиль йўлининг маълум қисмида транспорт воситалари ҳаракати вақтинча ⛔️чекланмоқда
⚡️Тошкент вилоятида, хусусан Нурафшон шаҳрида олиб борилаётган кенг кўламдаги ободонлаштириш ва қайта қуриш ишлари муносабати билан айрим автомобиль йўлларида транспорт воситаларининг ҳаракати вақтинчалик тўхтатилмоқда. Жумладан, Нурафшон шаҳар ҳокимининг тегишли фармойишига асосан, эртага, 23 апрель куни 4Р-20 – “Қорасув-Бўка-Бекобод” автомобиль йўлининг 0-2 километрлари оралиғида транспорт воситалари ҳаракати вақтинча тўхтатилади.
‼️Ҳайдовчилардан айланма йўллар орқали ҳаракатланишларини, тартибга 👮🏻‍♀️солувчиларнинг ишораларига, йўл ⛔️белгилари ва чизиқлари талабларига риоя қилишларини сўраймиз.
#Рейд
⚡️Самарқандда ЙПХ 👮🏻‍♀️ходимининг тўхташ ишорасига бўйсунмаган ва тўхтатиш чоралари кўрилгандан сўнг ҳам ҳужжатларини тақдим қилмасдан кетиб қолган 🙋🏻‍♂️ҳайдовчига тегишли 📄чора кўрилди
Ҳудудларда хизмат кўрсатиш соҳасини ривожлантириш бўйича видеоселектор йиғилиши ўтказилди.
Вилоят, туман ва шаҳар ҳокимликлари томонидан 42 мингта янги лойиҳа режалашитирилгани қайд этилди.
Бюджетдан ва Миллий банк томонидан хизмат кўрсатиш соҳасига жами 500 миллион доллар йўналтирилиши белгиланди.
Маҳаллаларда енгил конструкциялардан хизматлар маркази, шаҳар ва туман марказларида савдо ва хизматлар учун махсус кўчалар ташкил этиш зарурлиги таъкидланди.
Состоялось видеоселекторное совещание, посвященное развитию сферы услуг в регионах.
Отмечалось, что хокимиятами областей, районов и городов сформировано 42 тысячи проектов в этом направлении.
Определено выделение из бюджета и Национальным банком 500 миллионов долларов на развитие сферы.
Указано на необходимость организации центров услуг в махаллях с использованием легких конструкций, специальных торговых улиц в городах и районных центрах.
#Mirziyoyev #videoselektor #iqtisodiyot #xizmatlar
🌏 "Ўзгидромет" хабарига кўра, 🔹бугун кундуз куни Ўзбекистонда ҳаво кам булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳаво 20-25° илиққача исийди.
🔹Пойтахтимизда ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳаво ҳарорати 22-24° илиқни ташкил этади.
🔹Республиканинг тоғ олди ва тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди. Тошкент ва Наманган вилоятларида 2200 м дан юқорида қор кўчиши хавфи бор. Шамол 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат 10-15° илиқ бўлади.
Ташиладиган юк вазнини ва ўқлар бўйича тушадиган оғирликни тақсимлашни ким тартибга солиб туради?