⚡️Жамоат 🚎транспортларида карантин қоидаларига амал қилиниши юзасидан рейдлар ўтказилиб, ҳаракат иштирокчилари билан тушунтиришлар олиб борилмоқда
⚡️Тадбиркорлар томонидан автомобиль йўлларида қоидабузарликларни фото ва видео қайд этиш дастурий-техник воситаларини ўрнатиш тартиби белгиланди
Президент Шавкат Мирзиёев Яшнобод туманидаги Парвоз маҳалласида бўлиб, аҳоли ҳаёти билан танишди.
Бу ердаги 41 та кўп қаватли уйга “Шинам уй-жой” бошқарув сервис компанияси сифатли хизмат кўрсатмоқда. Давлатимиз раҳбари ушбу ширкат биносини кириб кўрди.
Президент маҳаллада ўйнаётган болаларга эзгу тилаклар билдирди, нуронийлар, жамоатчилик вакиллари билан самимий суҳбатлашди.
Президент Шавкат Мирзиёев посетил махаллю Парвоз Яшнабадского района и ознакомился с условиями жизни населения.
В махалле - 41 многоквартирный дом, которые обслуживает управляющая сервисная компания «Шинам уй-жой». Глава государства посетил офис компании.
Президент также поговорил с играющими в махалле детьми и выразил им наилучшие пожелания, искренне побеседовал с представителями старшего поколения и общественности.
#Mirziyoyev #tanishuv #mahalla #suhbat
⚡️Косонсойда қоидабузарлик содир этган 21 нафар фуқароларга оид тўпланган ҳужжатлар кўриб чиқилди ва тегишли жазо чоралари белгиланди
🌏 "Ўзгидромет" хабарига кўра, 🔹24 апрелда кундуз куни Ўзбекистон ҳудудига Эрон ҳудудларидан яна илиқ ва қуруқ ҳаво кириб келади. Ҳаво булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Ҳарорат 22-27° илиққача кўтарилади.
🔹Пойтахтимизда ҳаво бироз булутли бўлади, вақти-вақти билан ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳаво 23-25° илиққача исийди.
🔹Республиканинг тоғли ҳудудларида ёғингарчилик кутилмайди. ⚠️Тошкент ва Наманган вилоятларида 2200 м дан юқорида қор кўчиши хавфи бор. Шамол 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат 11-16° илиқ бўлади.