⚡️ЙТҲлар ҳамда 🚘транспорт воситалари олиб қочилишининг олдини олиш борасидаги ишлар
Facebook | Instagram | Telegram | Web Site | YouTube | TikTok
Давлатимиз раҳбари Самарқанд туманида барпо этилаётган туризм маркази қурилишини кўздан кечирди.
Мажмуа эшкак эшиш канали бўйида, 212 гектар майдонда қурилмоқда. Лойиҳага кўра, бу ерда 10 та иншоот, жумладан, конгресс холл, меҳмонхоналар, дам олиш масканлари бўлади.
Президент туристик марказни шаҳар билан боғлайдиган йўл ўтказгични бориб кўрди, Уста Умар Жўрақулов ва Афросиёб кўчаларида амалга оширилаётган ободонлаштириш ишларини кўздан кечирди.
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с ходом строительства туристического центра в Самаркандском районе.
Комплекс возводится на территории в 212 гектаров на побережье гребного канала. Согласно проекту, здесь будет 10 объектов, в том числе конгресс-холл, гостиницы и зоны отдыха.
Президент также осмотрел путепровод, связывающий туристический центр с городом, благоустроительную работу, проводимую на улицах Уста Умара Журакулова и Афросиаб.
#Mirziyoyev #safar #Samarqand #turizm
Давлатимиз раҳбари Самарқандга сафари чоғида Ўзбекистоннинг Биринчи Президенти Ислом Каримов қабрини зиёрат қилди.
Марҳумнинг ҳақига Қуръон тиловат этилди.
– Ислом ака камтар инсон эдилар. Бу мақбара ҳам ўзларига муносиб бўлган. Бу ерга меҳр берганмиз. Биринчи Президентимиз бошлаган ишларни давом эттираяпмиз. Руҳлари шод бўлсин, илоҳим, – деди Шавкат Мирзиёев.
В ходе поездки в Самаркандскую область глава государства посетил могилу Первого Президента Узбекистана Ислама Каримова.
В честь покойного были прочитаны суры из Корана.
– Ислам-ака был скромным человеком. И этот мавзолей ему под стать. Мы вложили душу в это место. Продолжаем работу, начатую Первым Президентом. Пусть Всевышний упокоит его душу, - сказал Шавкат Мирзиёев.