Президент Шавкат Мирзиёев Ғалаба боғига ташриф буюриб, “Матонат мадҳияси” ёдгорлик мажмуасига гулчамбар қўйди.
Президент Шавкат Мирзиёев посетил Парк Победы и возложил цветы к мемориальному комплексу «Ода стойкости».
#Mirziyoyev #marosim #Xotiravaqadrlashkuni #yodgorlik
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Россия Федерацияси Президенти Владимир Путиннинг таклифига биноан амалий ташриф билан Москва шаҳрига жўнаб кетди.
Ташриф дастурига мувофиқ, давлатимиз раҳбари Иккинчи жаҳон урушидаги Ғалабанинг 78 йиллигига бағишланган тантанали тадбирларда иштирок этади.
Тадбирларда Беларусь, Қозоғистон, Қирғизистон, Тожикистон, Туркманистон ва Арманистон етакчилари ҳам қатнашиши кутилмоқда.
По приглашению Президента Российской Федерации Владимира Путина Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев отбыл в город Москву с рабочим визитом.
В соответствии с программой пребывания глава нашего государства примет участие в торжественных мероприятиях
в связи с 78-й годовщиной Победы во Второй мировой войне.
Ожидается, что в мероприятиях также будут участвовать лидеры Беларуси, Казахстана, Кыргызстана, Таджикистана, Туркменистана и Армении.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев амалий ташриф билан Россия Федерациясига келди. Москва шаҳридаги "Внуково" аэропортида давлатимиз раҳбарини Россия Ҳукумати Раисининг ўринбосари, саноат ва савдо вазири Денис Мантуров ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев прибыл в Российскую Федерацию с рабочим визитом. В московском аэропорту "Внуково" главу нашего государства встретили заместитель Председателя Правительства, министр промышленности и торговли России Денис Мантуров и другие официальные лица.
#Mirziyoyev #tashrif #Rossiya #Galaba
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Москва шаҳрига амалий ташрифи доирасида Кремлда Россия Федерацияси Президенти Владимир Путин билан учрашув бўлиб ўтди.
В рамках рабочего визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в город Москву в Кремле состоялась встреча с Президентом Российской Федерации Владимиром Путиным.
#Mirziyoyev #tashrif #Rossiya #hamkorlik
"9 май — Хотира ва қадрлаш куни"
🔹Хоразм вилояти ИИБ ва Боғот тумани прокуратураси масъул ходимлари томонидан Боғот тумани "Ҳунармандлар" МФЙда ва 30-сонли мактабда ЙТҲларни олдини олишга қаратилган тарғибот тадбирлари ўтказилди.
🦺 Фарғонада ЙҲХБ ходимлари пиёда ва велосипедчиларнинг тунги вақтда хавфсиз ҳаракатланишларини таъминлаш мақсадида нур қайтарувчи нимчалар тарқатишмоқда
Инсон қадри улуғ, хотираси муқаддас!
Йўл ҳаракати хавфсизлиги соҳасида хизмат фаолияти давомида вафот этган мард ўғлонлар хотирасига бағишланади!